Jak pozbyć się bryczesów, czy można ćwiczyć na czczo, jak budować pośladki? Sylwia Szostak odpowiada na pytania

Sylwia co pewien czas robi na Instagramie Q&A, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, dotyczących treningów oraz diety.

Sylwia Szostak umożliwiła zadawanie pytań poprzez InstaStories, dzięki czemu jej obserwatorzy mogli uzyskać od trenerki wiele przydatnych rad na temat ćwiczeń. Pojawiło się też wiele zapytań o to, jak wygląda teraz dieta samej Sylwii. Szostak zdecydowała się na szczere odpowiedzi.

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Q&A Sylwii Szostak - motyw przewodni to dieta i ćwiczenia

Czy da się pozbyć bryczesów? Na co warto zwrócić uwagę?

Sylwia wyjaśniła, że bryczesy to nadmiar tkanki tłuszczowej, odkładający się w tych rejonach. Czasem ich efekt może być potęgowany naszą budową. Szostak dodaje, że region ten redukuje się przede wszystkim przy diecie odchudzającej. 

Jak wiecie, nie ma ćwiczeń na bryczesy, boczki i tłuszczyk pod pachą czy na łydce - wyprzedzam pytania - pisze trenerka na InstaStories.

Czy można ćwiczyć na czczo?

To pytanie, które chodzi po głowach wielu osób rozpoczynających treningi, i zastanawiających się, gdzie w grafiku je umieścić.

Jeśli masz zdrową gospodarkę cukrową i nie stwierdzono u ciebie stanów hipoglikemii, to bez problemu możesz rano taki trening wykonać - odpowiada Sylwia.

Czy przy budowaniu pośladków wskazana jest kreatyna i białko razem z treningami siłowymi?

Jako suplementy nie są obowiązkowe. Kreatyna pomaga wytworzyć więcej energii i tym samym sprzyja treningom siłowym i wykorzystaniu ich przez organizm. Jeśli chodzi o białko to można bazować na odżywce, jak i na produktach żywnościowych - tłumaczy Szostak.

Ile jesz kalorii dziennie i ile robisz treningów? Jesteś na plusie czy minusie?

Sylwia wyznała, że od kilku dni jest na redukcji i obecnie jej dieta oscyluje w granicach 1900 kcal. Szostak wykonuje treningi siłowe cztery lub pięć razy w tygodniu, a do tego 30-minutowe cardio. Sylwia dodała też, że ostatnio waży 54 kilogramy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.