Pomijasz śniadanie? Dowiedz się, dlaczego w ten sposób popełniasz ogromny błąd!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia - choć to utarte powiedzenie, kryje się w nim dużo prawdy. Dlaczego śniadania są tak cenne i należy ich pilnować?

Jesteście miłośnikami śniadań czy raczej szybkiej czarnej kawy przed wyjściem do pracy? Dziś spróbujemy was przekonać, że zdecydowanie lepiej ze śniadaniami się polubić, niż ich unikać. Rezygnacja z pierwszego posiłku o normalnej porze może wiele kosztować...

Zobacz wideo Siemianka - fit śniadanie pełne energii i zdrowia

Śniadanie - nigdy z niego nie rezygnuj

Jeżeli myślisz, że pomijanie śniadań pomoże ci zdrowo schudnąć lub brakuje ci motywacji, aby pamiętać o tym posiłku - zerknij na poniższą listę. Tłumaczymy, dlaczego niezjedzenie śniadania jest ogromnym błędem!

Nie dostarczysz odpowiedniej ilości składników odżywczych

Bardzo ważne jest, aby nasz organizm rano został pobudzony dawką witamin i minerałów, aby bez problemu rozpocząć kolejny dzień. Niestety kiedy nie zjemy śniadania, możemy spodziewać się problemów z koncentracją, bólów i zawrotów głowy. W śniadaniu powinna być zawarta odpowiednia dawka węglowodanów, białka oraz zdrowego tłuszczu, aby organizm miał potrzebną do normalnego funkcjonowania energię.

Zwiększasz ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych

Według badań, niejedzenie śniadań zwiększa też ryzyko zachorowania na cukrzycę czy przypadłości układu krążenia. Unikanie pierwszego posiłku może się też skończyć... otyłością. Jeśli myślimy, że pomijanie śniadania pomoże nam schudnąć - efekt jest dokładnie odwrotny.

Jedzenie śniadania pomaga... w lepszych wyborach żywieniowych

Naukowcy udowodnili, że osoby, które zjadają pełnowartościowe śniadania rezolutniej podchodzą do kolejnych posiłków w ciągu dnia. Częściej też decydują się na zdrowsze potrawy. Co ciekawe, razem z tą zależnością szła kaloryczność. I choć "śniadaniowcy" zjadają więcej kalorii, to ich dieta jest zdecydowanie zdrowsza od przeciwników tego posiłku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.