Trening siłowy bez sprzętu na świeżym powietrzu. Ćwiczenie na zewnątrz ma wiele korzyści

Ładna pogoda sprzyja wychodzeniu na świeże powietrze - warto z niej skorzystać również do efektywnych treningów.

Ruch na świeżym powietrzu ma o wiele więcej zalet, niż poprawa kondycji czy spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli tylko pogoda temu sprzyja, powodów do treningu na zewnątrz jest znacznie więcej. Jak ćwiczyć na dworze? Oto lista przykładowych ćwiczeń.

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Zalety trenowania na świeżym powietrzu

Poza oczywistym wpływem na kondycję oraz spalanie, kiedy ruszamy się na świeżym powietrzu znacznie szybciej dotleniamy organizm i poprawimy samopoczucie, a także lepiej wpłyniemy na układ oddechowy i krążeniowy. Badania wykazały też, że trenując na dworze czerpiemy z treningów więcej przyjemności. Przed rozpoczęciem zajęć pamiętajmy, aby wyposażyć się w zapas wody, znaleźć miejsce w cieniu lub półcieniu. Jeśli mamy taką możliwość, weźmy ze sobą matę do ćwiczeń.

Trening siłowy na dworze - przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość barków. Ręce połóż na biodra. Zrób krok do przodu prawą nogą, trzymając lewą za sobą. Zegnij kolana, aby opuścić ciało w kierunku ziemi, utrzymując wyprostowaną tylną nogę. Kontynuuj obniżanie do momentu, aż prawe kolano będzie zgięte pod kątem 90 stopni, a tylne kolano prawie dotknie ziemi. Przepchnij prawą piętę, aby wyprostować nogi. Podnieś tylną nogę i zrób krok do przodu, aby powtórzyć ruch. Spróbuj 20 kroków po dziesięć z każdej strony.

Ćwiczenie drugie

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, napnij mięśnie rdzenia. Dłonie zaciśnij w pięści, zegnij ręce w łokciach i przysuń je do ciała. Zaciśnięte pięści powinny znaleźć się mniej więcej na wysokości brody. Zrób krok do przodu prawą nogą i kopnij w powietrze, sięgając lewą ręką, aby dotknąć prawego palca. Przywróć prawą nogę do pozycji wyjściowej i delikatne zegnij kolana. Następnie cofnij się do pozycji wyjściowej i powtórz. Spróbuj dziesięciu powtórzeń-wykopów na każdą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Stojąc w lekkim rozkroku, podnieś ręce i odepchnij się od ziemi, unosząc prawe kolano w powietrze, jednocześnie podskakując i unosząc lewą rękę do góry, a prawą do tyłu, aby zapewnić rozpęd. Wyląduj miękko na czubkach palców u stóp i natychmiast wykonaj kolejny skok po drugiej stronie. Naprzemiennie od 15 do 20 przeskoków.

Ćwiczenie czwarte

Rozstaw stopy na szerokość barków, ugnij kolana i odchyl biodra do tyłu, utrzymując klatkę piersiową uniesioną i napinając mięśnie rdzenia. Będąc już w przysiadzie, odepchnij się od ziemi, by przeskoczyć w prawo. Rozbujaj ramiona i odskocz z powrotem w lewo. Wykonaj 20 naprzemiennych skoków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.