Low cardio to idealny trening na gorsze dni. Mniej męczące, ale równie efektywne, co standardowe ćwiczenia

Jeśli zależy nam na tym, aby nie rezygnować z aktywności fizycznej, ale nie czujemy się na siłach na duży wycisk, sięgnijmy po te ćwiczenia.

Treningi cardio to nieodłączna część efektywnego planu na utrzymanie formy. Zdarza się jednak, że z rożnych powodów nie mamy siły na klasyczne ćwiczenia, które są dość intensywne. Nic straconego! Taki dzień postawmy na cardio o obniżonej intensywności.

Zobacz wideo Eva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie

Low cardio na gorszy dzień - lista przydatnych ćwiczeń

Cardio o obniżonej intensywności to forma treningu polecana przez wielu instruktorów. W taki sposób nadal podnosimy tętno i ćwiczymy mięśnie a także wydolność sercowo-oddechową, ale jednocześnie nie powodujemy sytuacji, podczas której organizm jest przeciążony. Taki trening może składać się z poniższych ćwiczeń. Wykonuj każdą pozycję około minuty - rób 15 sekundowe przerwy. Całość powtórz w trzech rundach.

Sylwia Szostak o podejściu do diety Sylwia Szostak tłumaczy, dlaczego czasem odmawia ustawiania diet MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder. Zrób przysiad, upewniając się, że biodra są wysunięte do tyłu, a kolana nie wystają ponad palce. Kiedy podchodzisz, wyrzuć jedną nogę przed siebie, a następnie wróć do przysiadu. Przy następnym powtórzeniu zmień nogi. Zrób kilkanaście powtórzeń!

Ćwiczenie drugie

Połóż ręce na podłodze i ustaw się do pozycji deski .Następnie przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej, odstaw nogę na miejsce i przyciągnij drugie kolano. Wykonuj ruch naprzemiennie. Zacznij powoli i staraj się delikatnie podkręcać tempo.

Anna Lewandowska odpowiada na pytania fanów Anna Lewandowska opowiada o treningach - jak często i jak długo ćwiczyć? MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość bioder. Zegnij kolana i połóż ręce na macie. Następnie zrób spacer dłońmi po macie tak, aby zejść do pozycji deski. Zwróć uwagę, aby nie opuszczać bioder w czasie ćwiczenia. Plecy trzymaj prosto. Następnie wróć rękoma do stóp, aż wrócisz do pozycji kucającej, potem wstań. Powtórz kilka razy, utrzymując stałe tempo.

Ćwiczenie czwarte

Stań na brzegu maty, a następnie połóż ręce na podłodze, zginając kolana. Wystrzel nogi do  pozycji deski - najpierw jedną potem drugą. Poczuj, jak rozciągają się mięśnie. Następnie wróć do kucania, przystawiając nogi jedna po drugiej. Wstań! Zrób kilka powtórzeń.

Więcej o: