Low cardio to idealny trening na gorsze dni. Mniej męczące, ale równie efektywne, co standardowe ćwiczenia

Jeśli zależy nam na tym, aby nie rezygnować z aktywności fizycznej, ale nie czujemy się na siłach na duży wycisk, sięgnijmy po te ćwiczenia.

Treningi cardio to nieodłączna część efektywnego planu na utrzymanie formy. Zdarza się jednak, że z rożnych powodów nie mamy siły na klasyczne ćwiczenia, które są dość intensywne. Nic straconego! Taki dzień postawmy na cardio o obniżonej intensywności.

Zobacz wideo Eva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie

Low cardio na gorszy dzień - lista przydatnych ćwiczeń

Cardio o obniżonej intensywności to forma treningu polecana przez wielu instruktorów. W taki sposób nadal podnosimy tętno i ćwiczymy mięśnie a także wydolność sercowo-oddechową, ale jednocześnie nie powodujemy sytuacji, podczas której organizm jest przeciążony. Taki trening może składać się z poniższych ćwiczeń. Wykonuj każdą pozycję około minuty - rób 15 sekundowe przerwy. Całość powtórz w trzech rundach.

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder. Zrób przysiad, upewniając się, że biodra są wysunięte do tyłu, a kolana nie wystają ponad palce. Kiedy podchodzisz, wyrzuć jedną nogę przed siebie, a następnie wróć do przysiadu. Przy następnym powtórzeniu zmień nogi. Zrób kilkanaście powtórzeń!

Ćwiczenie drugie

Połóż ręce na podłodze i ustaw się do pozycji deski .Następnie przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej, odstaw nogę na miejsce i przyciągnij drugie kolano. Wykonuj ruch naprzemiennie. Zacznij powoli i staraj się delikatnie podkręcać tempo.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość bioder. Zegnij kolana i połóż ręce na macie. Następnie zrób spacer dłońmi po macie tak, aby zejść do pozycji deski. Zwróć uwagę, aby nie opuszczać bioder w czasie ćwiczenia. Plecy trzymaj prosto. Następnie wróć rękoma do stóp, aż wrócisz do pozycji kucającej, potem wstań. Powtórz kilka razy, utrzymując stałe tempo.

Ćwiczenie czwarte

Stań na brzegu maty, a następnie połóż ręce na podłodze, zginając kolana. Wystrzel nogi do  pozycji deski - najpierw jedną potem drugą. Poczuj, jak rozciągają się mięśnie. Następnie wróć do kucania, przystawiając nogi jedna po drugiej. Wstań! Zrób kilka powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.