Anna Lewandowska odpowiada na pytania - jak często i jak długo ćwiczyć? Zdradziła też, co sama lubi trenować najbardziej

Anna Lewandowska zrobiła niedawno Q&A, podczas którego można było zadawać trenerce pytania. Pojawiły się również te dotyczące ćwiczeń.

Anna Lewandowska stara się dostarczać swoim obserwatorom rzetelną wiedzę, dotyczącą treningów oraz diety. Co pewien czas na InstaStories pojawia się możliwość zadania trenerce pytań. Z najnowszej serii Q&A możemy dowiedzieć się kilku przydatnych rzeczy, dotyczących treningów.

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego

Ulubione treningi Anny Lewandowskiej

Wśród InstaStories można było wyhaczyć zapytanie o ulubione ćwiczenia samej Lewandowskiej. Anna przyznała, że ceni sobie zwłaszcza jedną formę ćwiczeń.

Funkcjonalny z własnym obciążeniem ciała oraz ze sprzętem - komentuje trenerka.

Tym samym Lewandowska dała znać, że skuteczne treningi nie wymagają drogiego sprzętu - czasem wystarczą dobre ćwiczenia, które wykorzystują tylko masę ciała.

Dlaczego warto pływać? Dlaczego warto pływać? Po przeczytaniu nabierzesz ochoty na wodne szaleństwa

Jak często i jak długo ćwiczyć? - odpowiada Anna Lewandowska

To już obszerniejsze pytanie, dotyczące samych ćwiczeń. Anna w tym przypadku podkreśla, że wszystko zależy od tego, jaki cel sobie obraliśmy. Bardzo ważne jest też, aby zwyczajnie słuchać swojego organizmu. Jeżeli czujemy, że potrzebujemy odpoczynku i coś jest ponad nasze siły - nie ignorujmy tego. Jeśli z kolei czujemy się świetnie i energia nas rozpiera - zróbmy śmiało trening w taki sposób, aby po mieć satysfakcję! 

Jak zwiększyć gibkość ciała? Jak zwiększyć gibkość? Wypróbuj zestaw ćwiczeń, który polecają trenerzy

Jak często i jak długo ćwiczyć? - praktyczne informacje

Jeżeli jednak potrzebujemy bardziej doprecyzowanej informacji a sami jesteśmy początkujący i nie za bardzo wiemy, za co się zabrać, zastanówmy się nad kilkoma rzeczami. Rzeczywiście, dużo łatwiej będzie jeśli zastanowimy się nad głównym celem - poprawa kondycji, zrzucenie zbędnych kilogramów a może zawalczenie o lepszą wydolność oddechową i naczyniową? Określenie się pomoże wybrać rodzaj treningu, który będzie dla nas najlepszy. Na początku powinniśmy wykonywać treningi dwa lub trzy razy w tygodniu, każde pojedyncze zajęcia nie powinny być dłuższe niż 90 minut. Pamiętajmy, aby w dni regeneracyjne decydować się na lżejsze formy aktywności, jak spacer czy spokojna jazda na rowerze.

Więcej o: