Szczuplejsza talia w 30 dni. Prosty trening optycznie wysmukli nam tę część ciała

Trening na smukłą talię zawiera zestaw sześciu ćwiczeń, który pozytywnie wpłynie na brzuch i sprawi, że już po 30 dniach zauważymy pierwszą znaczącą różnicę.

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Według raportu stworzonego przez American Heart Association może on zwiększać ryzyko wystąpienia chorób serca. Z tego względu, utrzymanie prawidłowej masy ciała jest po prostu drogą ku zdrowiu. W jaki sposób poradzić sobie z tzw. oponką? Trenerzy opracowali zestaw ćwiczeń, które świetnie działają na tę część ciała.

Zobacz wideo Eva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie

30-dniowe wyzwanie - zawalcz o piękną talię

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach z podniesionymi nogami i ugiętymi kolanami, tworząc kąt prosty. Ramiona rozłóż na boki. Trzymając napięte mięśnie rdzenia, powoli skręcaj nogi w lewo, wydychając w dół i wdychając, gdy sprowadzasz nogi z powrotem do środka. Następnie powtórz ruch z drugiej strony. To jedno powtórzenie - zrób ich dziesięć.

Ćwiczenie drugie

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, a następnie cofnij się do pozycji wykroku. Napnij mięśnie brzucha, a następnie powoli skręcaj tułowiem w prawo, a potem w lewo. Wróć do początku i powtórz na drugą stronę. Zrób dziesięć powtórzeń. 

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję do pompek. Ręce rozstaw na szerokość barków, kręgosłup zachowaj w pozycji neutralnej i napnij mięśnie brzucha. Skręć prawą nogę w biodrze, podnosząc prawe kolano do góry i przez ciało w kierunku klatki piersiowej. Opuść nogę i powtórz to samo po drugiej stronie. Zrób 20 skrętów, po dziesięć na każdą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Stań ze złączonymi stopami, nogi lekko zegnij w kolanach. Unieś dłonie na wysokość ramion, łokcie skieruj na zewnątrz ciała, dłonie złącz ze sobą. Trzymaj górną część ciała skierowaną do przodu, skacz i obracaj stopami raz w lewo, raz w prawo. Wykonaj w sumie 20 skoków.

Ćwiczenie piąte

Usiądź na podłodze, złącz kolana ze sobą. Napnij rdzeń, a następnie odchyl się do tyłu i oderwij stopy od podłogi. Powoli przekręć tułów w lewo i dotknij dłońmi w podłogę. Wróć do centralnej pozycji i powtórz po drugiej stronie. Na każdy bok zrób dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie szóste

Połóż się na podłodze, napnij mięśnie brzucha i ustabilizuj plecy. Dłonie umieść za głową, łokcie skieruj na zewnątrz. Podnieś oba kolana pod kątem prostym i zegnij stopy. Następnie, powolnym ruchem, przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia, jednocześnie skręcając tułowiem w lewą stronę. Wróć do centralnej pozycji i powtórz, tym razem przyciągając prawe kolano do lewego łokcia, a tułów obracając w prawą stronę. Zrób 20 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.