Evan Zhang przez miesiąc zrobił DZIEWIĘĆ TYSIĘCY przysiadów. "Jedno z najbardziej wyczerpujących wyzwań"

Evan Zhang prężnie działa na YouTubie, gdzie udostępnia materiały z przeprowadzonych treningów oraz wyzwań. Mężczyzna nie spodziewał się, że przysiady mogą być aż tak wyczerpującym zadaniem.

Evan Zhang nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej. Dzięki platformie YouTube mężczyzna może dzielić się swoją pasją i przemyśleniami na temat przeróżnych treningów. Na kanale przeprowadza też serię sprawdzającą 30-dniowe wyzwania, zawierające porządną dawkę poszczególnych ćwiczeń. Po 300 pompkach dziennie nadszedł czas na 300 przysiadów. 

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Evan robił 300 przysiadów dziennie przez 30 dni

Przysiady miały świetnie zadziałać w szczególności na mięśnie czworogłowe. Zhang zdecydował się, że będzie robił przysiady w seriach, po 20 powtórzeń w każdej. YouTuber przyznał się, że wcześniej nie za specjalnie zwracał uwagę na to konkretne ćwiczenie. Ale co może być trudnego w podstawowej pozycji, którą robimy w szkole na rozgrzewce? I tu Evan się nieco przeliczył.

Mordercza walka do samego końca

Ciało Zhanga miało problemy z przystosowaniem się do tak intensywnego wysiłku. Ogromne trudności miał zwłaszcza na początku. 

W pierwszym tygodniu wyzwania moje mięśnie czworogłowe bolały dzień w dzień. Było mi bardzo trudno zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.  To jedno z najbardziej wyczerpujących wyzwań, jakich kiedykolwiek się podjąłem - wyznał na filmie Evan.

Dopiero w drugiej połowie 30-dniowej akcji ciało zdawało się przyzwyczajać do trudnych warunków. Wtedy Zhang zwiększył powtórzenia w każdej rundzie z 20 do 30. Ostatnie dziesięć dni wyzwania były już do przeżycia - mięśnie wiedziały, że praktycznie nie ma czasu na regenerację, bo kolejnego dnia czeka je porcja kolejnych 300 przysiadów.

Jak prezentują się wyniki?

Według Evana gra była jednak warta zachodu. Przed podjęciem próby mięśnie czworogłowe Evana mierzyły 50 centymetrów. Po 30 dniach i dziewięciu tysiącach wykonanych przysiadach powiększyły się o 2,5 centymetra!

 
Więcej o: