Trening z hula-hoop hula po całym TikToku. Rozrywka z lat szkolnych powraca jako pogromca kalorii

Nowy trend z kółkiem, które na pewno pamiętamy z lat szkolnych, opanował social media. Hasztag #hulahoop ma już blisko 930 milionów wyświetleń na TikToku. Skąd nagły skok popularności i dlaczego warto pójść za tym trendem?

Treningów z kołem hula-hoop jest naprawdę całe mnóstwo. Do wyboru mamy m.in. klasyczne obroty, koła z dodatkowym obciążeniem, które pomagają modelować mięśnie, ruchy z elementami tańca. Lista zdaje się nie mieć końca, podobnie jak rosnąca liczba wyświetleń nagrań z treningami na TikToku. Przekonacie się do tego, aby znaleźć na strychu dawną zabawkę i dać jej nowe zadanie?

Zobacz wideo Klara Lewandowska ćwiczy z hula-hop

Hula-hoop - tajna broń w walce z nadprogramowymi kaloriami

Głos postanowili zabrać profesjonalni trenerzy, których szczerze zaintrygował nagły wzrost popularności tego treningu. Specjaliści są jak najbardziej za promowaniem zajęć z hula-hoopem z kilku powodów:

  • ćwiczenia świetnie wpływają na postawę;
  • trenujemy w ten sposób mięśnie rdzenia, a w tym naprawdę znakomicie pobudzamy do pracy mięśnie brzucha;
  • wystarczy nawet pięć minut treningu dziennie, aby spalić pokaźną liczbę kalorii i wzmocnić kondycję;
  • dobrze urozmaica tradycyjne zajęcia fitness, wprowadzając element zabawy.

Eksperci polecają kółko, jako uzupełnienie zajęć cardio. Jeśli z kolei wybierzemy hula-hoop z zamocowanymi obciążnikami, mamy trening cardio i siłowy w jednym. Według przeprowadzonych badań, ćwiczenia z kółkiem wpływają również na nasze samopoczucie, poprawiając nastrój i zmniejszając odczuwalny stres. Specjaliści zalecają, aby zacząć od dziesięciominutowych serii ćwiczeń i systematycznie wydłużać czas, który poświęcimy na ten trening.

Ćwicz z hula-hoop i pokazuj efekty

Na TikToku ogromną popularność zdobyły te nagrania, które pokazują zachodzącą przemianę osób regularnie ćwiczących z hula-hoop. Krótkie widea pokazują, jak z tygodnia na tydzień zmienia się ciało od porządnego wysiłku. Innym niezwykłym trendem jest pokazywanie kilku ćwiczeń jednocześnie - niektórzy potrafią jednocześnie kręcić kółkiem i np. robić przysiady. To już wyższa szkoła jazdy i nauka bezbłędnej koordynacji!

Więcej o: