Trening z hula-hoop hula po całym TikToku. Rozrywka z lat szkolnych powraca jako pogromca kalorii

Nowy trend z kółkiem, które na pewno pamiętamy z lat szkolnych, opanował social media. Hasztag #hulahoop ma już blisko 930 milionów wyświetleń na TikToku. Skąd nagły skok popularności i dlaczego warto pójść za tym trendem?

Treningów z kołem hula-hoop jest naprawdę całe mnóstwo. Do wyboru mamy m.in. klasyczne obroty, koła z dodatkowym obciążeniem, które pomagają modelować mięśnie, ruchy z elementami tańca. Lista zdaje się nie mieć końca, podobnie jak rosnąca liczba wyświetleń nagrań z treningami na TikToku. Przekonacie się do tego, aby znaleźć na strychu dawną zabawkę i dać jej nowe zadanie?

Zobacz wideo Klara Lewandowska ćwiczy z hula-hop

Hula-hoop - tajna broń w walce z nadprogramowymi kaloriami

Głos postanowili zabrać profesjonalni trenerzy, których szczerze zaintrygował nagły wzrost popularności tego treningu. Specjaliści są jak najbardziej za promowaniem zajęć z hula-hoopem z kilku powodów:

  • ćwiczenia świetnie wpływają na postawę;
  • trenujemy w ten sposób mięśnie rdzenia, a w tym naprawdę znakomicie pobudzamy do pracy mięśnie brzucha;
  • wystarczy nawet pięć minut treningu dziennie, aby spalić pokaźną liczbę kalorii i wzmocnić kondycję;
  • dobrze urozmaica tradycyjne zajęcia fitness, wprowadzając element zabawy.

Eva Longoria wykonuje intensywny trening na trampolinieEva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie. To jej ulubiona forma treningu

Eksperci polecają kółko, jako uzupełnienie zajęć cardio. Jeśli z kolei wybierzemy hula-hoop z zamocowanymi obciążnikami, mamy trening cardio i siłowy w jednym. Według przeprowadzonych badań, ćwiczenia z kółkiem wpływają również na nasze samopoczucie, poprawiając nastrój i zmniejszając odczuwalny stres. Specjaliści zalecają, aby zacząć od dziesięciominutowych serii ćwiczeń i systematycznie wydłużać czas, który poświęcimy na ten trening.

ćwiczenia na odchudzanieNa czym polega fenomen treningu spalającego tłuszcz "7-minute workout"?

Ćwicz z hula-hoop i pokazuj efekty

Na TikToku ogromną popularność zdobyły te nagrania, które pokazują zachodzącą przemianę osób regularnie ćwiczących z hula-hoop. Krótkie widea pokazują, jak z tygodnia na tydzień zmienia się ciało od porządnego wysiłku. Innym niezwykłym trendem jest pokazywanie kilku ćwiczeń jednocześnie - niektórzy potrafią jednocześnie kręcić kółkiem i np. robić przysiady. To już wyższa szkoła jazdy i nauka bezbłędnej koordynacji!

Więcej o: