Pięć lekcji fitness od Jacqueline Fernandez. Postaw na różnorodność treningów i dobrą zabawę

Jacqueline Fernandez mogą kojarzyć wielbiciele produkcji bollywoodzkich. Aktorka stara się poprzez swojego Instagrama przekonać fanów do zmiany nawyków. Również tej tematyki dotyczył jej najnowszy wywiad dla magazynu "Vogue".

Jacqueline Fernandez kocha aktywność fizyczną, która od lat zajmuje ważne miejsce w jej życiu. Aktorka przez lata opracowała dla siebie odpowiedni plan, który pomaga utrzymać formę. O części planu doskonałego postanowiła odpowiedzieć w rozmowie z jednym z najpopularniejszych magazynów w branży modowej na świecie.

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Pięć lekcji od Jacqueline Fernandez

Kluczowa jest spójność

Aktorka wierzy, że utrzymanie rutyny, którą się dopasuje pod swoje wymagania, jest kluczem do sukcesu. Sama Fernandez od lat trenuje godzinę dziennie i to właśnie tej konsekwencji zawdzięcza świetne rezultaty.

Pamiętaj - trening może być dobrą zabawą

Jacqueline przypomina, jak ważne jest to, aby trenować to, co się lubi. Aktywność fizyczna może sprawiać wiele radości, jeżeli podejdziemy do niej jak do dobrej zabawy a nie przykrego obowiązku. Znajdź coś, co cię zafascynuje - może wspinaczka albo fitness na szarfach będzie tym, co zaczniesz ćwiczyć z przyjemnością?

Trenuj w ulubionym miejscu

Bollywoodzka gwiazda podkreśla, że ćwiczenia są nie tylko dla ciała, lecz także dla umysłu. Dlatego warto jest wykonywać treningi w miejscu, gdzie nie będziemy odczuwać stresu. Zadbajmy o siebie również od tej strony, a rezultaty pojawią się szybciej. Sam trening też będzie formą relaksu, a nie czegoś, co trzeba odhaczyć na liście.

Dopasuj ćwiczenia do swoich potrzeb

Zrób dokładny research i określ swoje treningowe priorytety. Chcesz zadbać o wyrzeźbione mięśnie? Zwiększ liczbę zajęć siłowych. Wolisz wzmocnić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy? Być może pomocny będzie trening HIIT. Szukaj, odkrywaj i kombinuj!

Skup się na samej podróży, a nie jej rezultatach

Czasem, kiedy zbyt obsesyjnie skupiamy się na wynikach, odnosimy wrażenie, że one nie nadchodzą. Trening to czas dla nas, czas na oderwanie się od codziennych obowiązków i zadbanie o siebie. To my powinniśmy mieć kontrolę nad zajęciami a nie one nad nimi. 

Więcej o: