Jak zdrowo jeść poza domem? Anna Lewandowska podaje kilka trików. Wystarczy dobry plan żywieniowy

Jedzenie na mieście często sprawia, że sięgamy po mniej zdrowe rzeczy. Przed nami letnie imprezy i częstsze wypady za miasto. Z tego powodu Anna Lewandowska postanowiła opowiedzieć o żywieniowych sztuczkach.

Anna Lewandowska wraca na blogu do zagadnienia jedzenia poza domem, kiedy staramy się trzymać zdrowej diety. Okres wakacyjny to moment, kiedy spędzamy zdecydowanie więcej czasu poza miejscem zamieszkania; czy to w podróży czy okolicznych restauracjach. Jak w takich przypadkach pilnować, aby jeść zdrowo?

Zobacz wideo Romantyczna Anna Lewandowska na wakacjach

Anna Lewandowska o zdrowym odżywianiu poza domem

Trenerka zauważa, że najrozsądniej jest zawczasu przeanalizować kilka kwestii związanych z jedzeniem, aby później starać się pilnować jedzenia o regularnych porach, aby uniknąć podjadania czy przejedzenia. Zarówno jeśli chodzi o obiad na mieście podczas letniego wyjazdu czy posiłek w pracy, dobrze jest pamiętać o regularności - wtedy lepiej funkcjonuje nasz metabolizm i jest większa szansa, że unikniemy skrajności (przejadania się czy podjadania). Jeśli chodzi o jedzenie w pracy, zastanówmy się, czy będziemy mieli możliwość podgrzania potrawy czy lepiej zaopatrzyć się w coś do przygotowania na zimo. Kiedy mówimy o "diecie pudełkowej", trenerka zdecydowanie stawia na dania przyrządzone wcześniej w domu. Anna dodaje, że najłatwiejszym sposobem będzie zaplanowanie sobie posiłków przynajmniej na dwa dni.

Trening na mięśnie brzucha. Jak pozbyć się odstającego brzucha Dlaczego, mimo ćwiczeń, nie widzimy zarysowanych mięśni? Powodów może być kilka MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Kiedy jesteśmy w drodze lub "w biegu" Anna poleca zawsze mieć przy sobie awaryjną przekąskę - może to być ulubiony owoc, orzechy czy batonik z dobrym składem. Jeżeli dopadnie nas mały głód w korku, będziemy mogli temu szybko zaradzić. Pamiętajmy również o właściwym nawodnieniu - butelka z wodą to obowiązkowe wyposażenie torebki czy plecaka!

Trening fitness, dobrym sposobem na cardio i spalanie tkanki tłuszczowej Jak trenują modelki fitness? Ten zestaw ćwiczeń pomaga w utrzymaniu kondycji MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

A co jeśli jedziemy na przyjęcie, ale mamy z tyłu głowy, żeby nie zrujnować swojego dietetycznego planu? Lewandowska podkreśla, że od czasu do czasu każdy z nas powinien odpuścić i pozwolić sobie na chwilę szaleństwa. Jeżeli jednak bardzo nam zależy, aby zjeść też coś zdrowego - zróbmy sałatkę, zdrowszą, domową wersję ciasteczek i zabierzmy je ze sobą w formie prezentu (przy okazji sami będziemy mieć możliwość poczęstowania się czymś zdrowszym).

Więcej o: