Jak zdrowo jeść poza domem? Anna Lewandowska podaje kilka trików. Wystarczy dobry plan żywieniowy

Jedzenie na mieście często sprawia, że sięgamy po mniej zdrowe rzeczy. Przed nami letnie imprezy i częstsze wypady za miasto. Z tego powodu Anna Lewandowska postanowiła opowiedzieć o żywieniowych sztuczkach.

Anna Lewandowska wraca na blogu do zagadnienia jedzenia poza domem, kiedy staramy się trzymać zdrowej diety. Okres wakacyjny to moment, kiedy spędzamy zdecydowanie więcej czasu poza miejscem zamieszkania; czy to w podróży czy okolicznych restauracjach. Jak w takich przypadkach pilnować, aby jeść zdrowo?

Zobacz wideo Romantyczna Anna Lewandowska na wakacjach

Anna Lewandowska o zdrowym odżywianiu poza domem

Trenerka zauważa, że najrozsądniej jest zawczasu przeanalizować kilka kwestii związanych z jedzeniem, aby później starać się pilnować jedzenia o regularnych porach, aby uniknąć podjadania czy przejedzenia. Zarówno jeśli chodzi o obiad na mieście podczas letniego wyjazdu czy posiłek w pracy, dobrze jest pamiętać o regularności - wtedy lepiej funkcjonuje nasz metabolizm i jest większa szansa, że unikniemy skrajności (przejadania się czy podjadania). Jeśli chodzi o jedzenie w pracy, zastanówmy się, czy będziemy mieli możliwość podgrzania potrawy czy lepiej zaopatrzyć się w coś do przygotowania na zimo. Kiedy mówimy o "diecie pudełkowej", trenerka zdecydowanie stawia na dania przyrządzone wcześniej w domu. Anna dodaje, że najłatwiejszym sposobem będzie zaplanowanie sobie posiłków przynajmniej na dwa dni.

Kiedy jesteśmy w drodze lub "w biegu" Anna poleca zawsze mieć przy sobie awaryjną przekąskę - może to być ulubiony owoc, orzechy czy batonik z dobrym składem. Jeżeli dopadnie nas mały głód w korku, będziemy mogli temu szybko zaradzić. Pamiętajmy również o właściwym nawodnieniu - butelka z wodą to obowiązkowe wyposażenie torebki czy plecaka!

A co jeśli jedziemy na przyjęcie, ale mamy z tyłu głowy, żeby nie zrujnować swojego dietetycznego planu? Lewandowska podkreśla, że od czasu do czasu każdy z nas powinien odpuścić i pozwolić sobie na chwilę szaleństwa. Jeżeli jednak bardzo nam zależy, aby zjeść też coś zdrowego - zróbmy sałatkę, zdrowszą, domową wersję ciasteczek i zabierzmy je ze sobą w formie prezentu (przy okazji sami będziemy mieć możliwość poczęstowania się czymś zdrowszym).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.