Dlaczego, mimo ćwiczeń, nie widzimy zarysowanych mięśni? Powodów może być kilka

Zarysowane mięśnie, zwłaszcza te na brzuchu, często są marzeniem wielu trenujących. Co jednak, kiedy mimo naszych starań, efektów brak?

Widoczne mięśnie brzucha bardzo często są głównym celem rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami. Nie każdy jednak wie, co zrobić, aby wytrenowane mięśnie rzeczywiście były widoczne. Jakie błędy popełniamy? Najczęściej przyczyną braku widoczności "sześciopaku" jest zbyt duży procent tkanki tłuszczowej w stosunku do tkanki mięśniowej. Ale są też inne powody.

Zobacz wideo Julia Wieniawa trenuje na domowej siłowni

"Dlaczego nie widzę swoich mięśni brzucha?" - najczęstsze powody

Za dużo ćwiczeń cardio

Ćwiczenia z tego zakresu nastawione są na spalanie, a nie rzeźbę. Liczne treningi cardio nie sprawią, że nasze mięśnie brzucha będą widoczne. Taki trening świetnie wpływa na nasze serce i wydolność oddechową, ale nie pomoże przy budowaniu tkanki mięśniowej.

Zbyt wiele cukrów rafinowanych w diecie

Cukier to największy wróg, jeśli mówimy o zadbanej sylwetce. Niestety jest ukryty w wielu różnych produktach, przez co często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zjadamy go zbyt dużo. Pamiętajmy zatem, aby czytać składy! Co najważniejsze, najgorszy jest cukier rafinowany, czyli ten, który znajdziemy we wszelkich słodkościach, napojach, w tym alkoholach, oraz daniach gotowych i innych przekąskach.

Za mało białka

Białko to główny budulec naszych mięśni. Ćwicząc, potrzebujemy białka jeszcze więcej, aby na bieżąco uzupełniać zapasy, na które zapotrzebowanie podczas treningów jest większe.

Zbyt mała różnorodność ćwiczeń

Jeśli wykonujemy pewien zestaw ćwiczeń przez dłuższy czas, ciało przyzwyczaja się do ruchu, przez co nie będziemy widzieć różnicy w wyglądzie mięśni. Warto zatem co kilka tygodni zmieniać ćwiczenia, aby organizm miał przed sobą nowe wyzwania.

Nie fundujesz sobie odpowiedniego odpoczynku

Właściwa regeneracja jest niezbędna, aby widzieć postępy. Zbyt mała ilość snu oraz przetrenowanie powodują regres. Niewystarczająca ilość energii spowoduje, że łatwo narazimy się na niepotrzebne kontuzje. Pamiętajmy zatem, aby dać ciału należny odpoczynek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.