Jak trenują modelki fitness? Ten zestaw siedmiu ćwiczeń pomaga w utrzymaniu kondycji

Modelki fitness ciężko pracują nad swoimi sylwetkami. Oprócz dostosowanej diety, wykonują odpowiednie ćwiczenia. Tamary Priddtt postanowiła podzielić się przykladowym treningiem z czytelnikami "PopSugar".

Tamary we wstępie podkreśla, że zbudowanie sylwetki nie byłoby dla niej możliwe bez konsultacji z odpowiednimi specjalistami. Aby wyeksponować szczupłe i umięśnione ciało modelka stale znajduje się pod opieką dietetyka oraz trenera personalnego

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Siedem ćwiczeń, które znajdziemy na treningu modelek fitness

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze złączonymi stopami i lekko ugiętymi kolanami. Podskocz, przestawiając lewą nogę do przodu, a prawą do tyłu, robiąc wykrok. Odepchnij się jednocześnie obiema stopami od ziemi, skacząc do początkowej pozycji. Powtórz to samo, zamieniając pozycje nóg.

Ćwiczenie drugie

Do tej propozycji będzie potrzebna piłka lekarska. Zejdź do pozycji deski i oprzyj lewą rękę na piłce. Starając się utrzymać równowagę, zrób pompkę. Po podniesieniu się w górę, przeturlaj piłkę pod prawą rękę i powtórz to samo na drugiej stronie.

Ćwiczenie trzecie

Wykorzystaj parę ciężarków i ławę lub krzesło. Stań tyłem do ławki i umieść na niej lewą stopę. W każdej dłoni umieść ciężarek. Upewnij się, że jesteś wystarczająco daleko od ławy, aby podczas opuszczania bioder kolano pozostawało bezpośrednio nad linią kostki. Zrób serię przysiadów po czym zamień pozycję stóp i powtórz.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się plecami na macie, ręce umieść wzdłuż ciała. Następnie unieś wyprostowane obie nogi kilkanaście centymetrów nad podłogę. Wykonaj nożyce poziome. Jeżeli masz trudności, możesz delikatnie unieść z maty górną część pleców, aby ułatwić zadanie.

Ćwiczenie piąte

Kolejną propozycją są burpees zakończone wyskokiem. W tym wariancie w momencie, gdy wrócimy do pozycji stojącej, skaczemy odrywając obie nogi z podłogi i starając się przyciągnąć kolana jak najbliżej do klatki piersiowej. 

Ćwiczenie szóste

Zacznij od pozycji przysiadu ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i rękoma opuszczonymi, upewniając się, że kolana znajdują się w jednej linii ze stopami. Następnie rozbujaj ręce i skocz w powietrze, podnosząc kolana do klatki piersiowej, aby ominęły biodra. Wyląduj z lekko ugiętymi kolanami, na śródstopiu. Nie zatrzymując się na następne powtórzenie, powtórz!

Ćwiczenie siódme

Na sam koniec wykonaj krótkie serie sprintów. Tamary najlepiej lubi odcinki po 400 metrów, ale jeśli wolisz krótsze dystanse, możesz zacząć od stu metrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.