Jak wzmocnić mięśnie brzucha, ćwicząc jedynie jogę? Oto kilka przydatnych figur

Joga może być czymś więcej, niż tylko rozciąganiem i sposobem na radzenie sobie ze stresem. Wiele pozycji może nam pomóc w wyrzeźbieniu mięśni brzucha.

Jeżeli myślisz nad tym, czy w końcu spróbować jogi, dzisiaj przedstawiamy kilka argumentów, które mogą cię przekonać! Choć wielu osobom ta aktywność kojarzy się z odstresowującymi zajęciami, skupiającymi się głównie na doznaniach duchowych, joga szybko może stać się intensywnym treningiem na poszczególne partie ciała. Tym razem skupiamy się na mięśniach brzucha. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zafascynowała się jogą

Wzmacniamy mięśnie brzucha podczas jogi

Ćwiczenie pierwsze

Zaczynamy od czegoś prostego, jednak mającego świetny wpływ na interesujące nas mięśnie. Kładziemy się na macie na brzuchu, twarzą do podłogi. Następnie kładziemy dłonie pod ramionami i unosimy się na rękach w górę. Przyciśnij miednicę do maty, a tułów i głowę delikatnie odchyl do tyłu, aby poczuć rozciągające się mięśnie. Przytrzymaj kilka sekund, rozluźnij się i powtórz!

Ćwiczenie drugie

Przejdź do pozycji siedzącej z prostymi plecami i nogami wyciągniętymi przed siebie. Unieś lekko zgięte w kolanach nogi przed siebie, jednocześnie odchylając plecy do tyłu, pamiętając, aby cały czas były wyprostowane! Wyprostuj ręce przed siebie tak, by znalazły się równolegle do podłogi. Napnij mięśnie brzucha i przytrzymaj pozycję przez 30 sekund. Rozluźnij się, po czym powtórz ćwiczenie, tym razem utrzymując figurę przez 40 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Do kolejnego ćwiczenia po raz kolejny przechodzimy do leżenia na brzuchu. Następnie zginamy nogi w kolanach i unosimy stopy do góry, próbując złapać za kostki lub palce dłońmi. Automatycznie z maty podnosi nam się głowa i klatka piersiowa. Staramy się przytrzymać pozycję przez kilkadziesiąt sekund.

Ćwiczenie czwarte

Na koniec coś trudniejszego, ale bardzo skutecznego. Najpierw uklęknij na macie, rozstawiając kolana na szerokość bioder. Następnie oprzyj na wierzchniej części stopy. Wyciągnij ręce przed siebie, a następnie pomału przenieś je do tyłu, próbując złapać dłońmi za kostki nóg. Wygnij ciało lekko do tyłu, postaraj się, aby ręce były wyprostowane, napnij mięśnie brzucha i utrzymaj się w pozycji tak długo, jak potrafisz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.