Co jeść, aby szybciej spalać tłuszcz z brzucha? Pięć produktów, które przyspieszą metabolizm

Odpowiednia dieta jest kluczem do szybszego zrzucania zbędnych kilogramów. Dietetycy podali listę produktów, które przyspieszą procesy odpowiedzialne za nasz metabolizm.

Pozbycie się nadprogramowej tkanki tłuszczowej z brzucha bardzo często wcale nie jest łatwym zadaniem. Jeśli mamy tendencję do tego, aby tłuszcz odkładał się w pierwszej kolejności właśnie w tym miejscu, dobrze jest wiedzieć, jakie produkty mogą nam pomóc w skutecznym pozbyciu się "oponki". Ciekawe informacje zgromadził magazyn "First for Women".

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Top pięć produktów, które wspomogą odchudzanie z brzucha

Jagody

Przekąska pod postacią jednej szklanki jagód (świeżych lub mrożonych) dziennie może sprawić, że już w przeciągu miesiąca zobaczymy delikatną różnicę w obwodzie talii! Tak twierdzą naukowcy z Cleveland Clinic, którzy zbadali występujące w tych owocach karotenoidy. Substancja ta ma aktywować komórki, które pomagają szybko rozkładać zmagazynowany tłuszcz i przetwarzać je w energię.

Wiśnie 

Wspaniała wiadomość dla miłośników wiśni: te słodkie owoce są pełne antocyjanów, które uspokajają nadnercza, zmniejszając produkcję kortyzolu, hormonu stresu magazynującego tłuszcz, o 33 procent. Dzięki tej właściwości, zjadanie kilkunastu wiśni dziennie może pomóc nam uzyskać płaski brzuch znacznie szybciej.

Dzienny jadłospis od Anny LewandowskiejSzybko, zdrowo i domowo! Dzienny jadłospis Anny Lewandowskiej. Same pyszności

Rzodkiewki

Zjedzenie trzech chrupiących, pikantnych rzodkiewek może przyspieszyć spalanie tłuszczu o 25 procent już w ciągu dwóch godzin! Naukowcy ze Stanford University twierdzą, że związek występujący w rzodkiewkach (izotiocyjaniany) sygnalizuje tkance tłuszczowej spalanie nadmiaru tłuszczu. 

Kokos

Olej kokosowy zawiera rzadką grupę związków roślinnych (MCFA), które stymulują komórki wątroby do spalania kwasów tłuszczowych w celu uzyskania energii. Nic dziwnego, że naukowcy z Columbia University twierdzą, że dzięki temu można stracić do 67 procent więcej tłuszczu! Warto zastąpić na czas diety zwykle oleje właśnie tym kokosowym.

Zielona herbata z cytrynąZielona herbata z cytryną - dlaczego warto włączyć ten napój do diety?

Jajka

Brytyjskie badania sugerują, że jeśli przekąski sabotują nasze cele w zakresie zdrowego odżywiania, serwowanie dwóch jajek dziennie może wyeliminować łaknienie i przyspieszyć odchudzanie, pomagając bez wysiłku zrzucić kilka centymetrów w talii. Wszystko dzięki składnikom odżywczym jaj (witamina B-12 i cholina), które powstrzymują produkcję greliny, kłopotliwego hormonu wywołującego uczucie głodu.

Więcej o: