Zielona herbata z cytryną - dlaczego warto włączyć ten napój do diety? Przynosi wiele korzyści

Lubicie smak zielonej hebraty i cytryny? Idealnie! Przygotowując naprar z cytrusem możecie dostarczyć wiele cennych witamin i minerałów. Podkręcicie też metabolizm.

Na pewno nie raz słyszeliście, że zielona herbata ma specjalne działanie na nasz organizm. Cytryna również posiada wiele cennych właściwości - to połączenie to prawdziwy hit, jeśli chodzi o korzyści dla naszego zdrowia i utrzymania wagi.

Zobacz wideo Pięć przepisów na odchudzające koktajle

Korzyści z picia zielonej herbaty z cytryną

Dostarczysz cenne przeciwutleniacze

Zielona herbata i cytryny są bogate w przeciwutleniacze, czyli związki, które pomagają chronić przed stanem zapalnym i uszkodzeniem komórek w wyniku utleniania. Badania sugerują, że przeciwutleniacze odgrywają kluczową rolę w zdrowiu i mogą chronić przed chorobami przewlekłymi, w tym chorobami serca, cukrzycą, rakiem i otyłością

Wspomożesz odchudzanie

Picie herbaty może przyspieszyć spalanie tłuszczu. Do takiego wniosku doszli naukowcy po tym, jak przez 12 tygodni obserwowali postępy w zrzucaniu zbędnych kilogramów przez ochotników biorących udział w badaniu. Ta grupa, która zdecydowała się na wypijanie codziennie wspomnianego napoju, znacznie szybciej pozbywała się nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Wzmocnisz odporność

Cytryny zawierają potrzebną dla bariery ochronnej witaminę C. Dodatkowo, specjaliści sugerują, że zielona herbata zawiera specjalne związki, które chronią przed zaburzeniami autoimmunologicznymi, a także wspomagają działanie witaminy C.

Podniesiesz poziom energii

I to w zdrowszy sposób, niż pijąc kolejną filiżankę kawy! Choć zielona herbata zawiera kofeinę, nie jest jej jednak aż tak dużo, jak w napojach energetycznych czy właśnie kawie. Dodatkowo wraz z cytryną zielona herbata wzmacnia ciało, przez co dłużej możemy podejmować aktywność fizyczną.

Utrzymasz właściwy poziom nawodnienia

Zawarte w zielonej herbacie oraz cytrynie składniki sprawią, że organizm dostanie odpowiednie ilości wody na dłużej. Stałe utrzymanie nawodnienia jest niezwykle ważne dla pracy całego ciała. Niektóre napoje mogą jednak wypłukiwać poszczególne witaminy i minerały - z tego względu warto jest sięgnąć właśnie po zieloną herbatę z cytryną, która nie wykazuje takiego działania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.