Planujesz trening? Dietetyk radzi, czego NIE jeść przed ćwiczeniami: Wysokie spożycie składnika może spowodować problemy

Właściwe odżywianie przed oraz po treningu może sprawić, że szybciej zobaczymy efekty wykonywanych ćwiczeń. Czego lepiej unikać w swoim przedtreningowym jadłospisie?

Jeżeli odpowiednio zbilansujemy posiłki w stosunku do podejmowanej aktywności fizycznej, poczujemy się dużo lepiej. Szybciej też zobaczymy efekty swoich starań. Wiele się mówi o tym, co powinniśmy zjadać przed oraz po ćwiczeniach, dlatego dzisiaj zwracamy uwagę, czego w diecie unikać.

Zobacz wideo Pożeracze tłuszczu, czyli jesz i chudniesz

Chcesz aby twoje treningi były efektywne? Tego nie jedz przed ćwiczeniami

To, co zjemy przed aktywnością fizyczną będzie miało ogromny wpływ na szybkość spalania kalorii, poziom energii oraz samopoczucie w trakcie ćwiczeń. Dietetyk udzielająca komentarza dla "Eat This, Not That" podkreśliła, że najgorszym przedtreningowym wyborem są smażone potrawy. Tak przygotowana żywność sprawi, że będziemy się czuć ciężko i sennie, co zdecydowanie nie będzie sprzyjało naszej efektywności podczas zajęć. Najlepiej będzie unikać w takich posiłkach produktów wysokotłuszczowych.

Posiłek przed treningiem powinien być niskotłuszczowy, ponieważ wysokie spożycie tego składnika może spowodować problemy żołądkowe podczas samych ćwiczeń - tłumaczy dietetyk, Amy Goodson.

Kolejną niezalecaną grupą żywności są wszelkie produkty, które mogą wywołać wzdęcia. Tak więc z listy odpadają kapusty, rośliny strączkowe, takie jak groch czy fasola oraz cieciorka. W tym przypadku dużo też zależy od preferencji naszego organizmu, ale specjaliści proponują, aby wymienionych warzyw unikać przed ćwiczeniami.

Dlaczego nie warto trenować na czczo?

Część osób się zastanawia, czy w takim razie nie lepiej trenować przed pierwszym posiłkiem. Na ten temat specjaliści mają podzielone zdanie. Należy jednak pamiętać o tym, że aktywność fizyczna na czczo niesie ze sobą ryzyko omdleń i przetrenowania. Podczas zajęć na pusty żołądek organizm może też szukać zapasów energii w mięśniach, powodując w ten sposób, że zamiast spalać tkankę tłuszczową, zmniejszymy objętość mięśni (proces ten nosi nazwę katabolizmu mięśniowego).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.