Ewa Chodakowska rusza z nowym projektem skierowanym do dzieci: Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie

Jedna z najpopularniejszych polskich trenerek rusza z kolejnym wyzwaniem. Tym razem jej zajęcia będą skierowane do najmłodszych. Wszystko po to, aby od początku uczyć innych zdrowych nawyków.

Ewa Chodakowska pojawiła się w "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o nowym wyzwaniu, którego się podjęła. Trenerka pragnie budować świadomość o potrzebie ruchu u jak największej liczbie osób. Jeśli ćwiczenia staną się naszym nawykiem już w młodym wieku, jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że w późniejszym wieku zapadniemy na różne choroby.

Zobacz wideo Chodakowska pokazuje, co ma w lodówce

Ewa Chodakowska proponuje treningi dla dzieci

Otyłość stała się chorobą cywilizacyjną - problem z nadwagą niestety występuje już w coraz młodszym wieku. Pandemia niestety nie sprzyjała wychodzeniu z domu, a lekcje wf-u przez komputer w żadnym razie nie zastąpią normalnych zajęć. Na Ewę niestety spadł spory hejt; część internautów stwierdziło, że Chodakowska zamierza odchudzać dzieci. Tutaj należy wyjaśnić kilka spraw, co poruszyła w "Dzień Dobry TVN" sama trenerka. Budowanie świadomości wśród najmłodszych, że aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia NIE RÓWNA SIĘ odchudzaniu!

Taką sobie obrałam misję na kolejne dziesięć lat, żeby promować zdrowe nawyki wśród dzieci. Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie, tylko o budowanie świadomości - powiedziała Ewa we wspomnianym programie.

Spędzanie więcej czasu na sporcie, zamiast wiszenie godzinami na smartfonie, tablecie czy przed telewizorem na pewno nie będzie złym nawykiem. Ruch sprawia, że wzmacniają się mięśnie. Układy krwionośny i oddechowy zaczynają sprawniej pracować, dzięki czemu organizm jest prawidłowo dotleniony i szybciej transportuje składniki odżywcze między poszczególnymi organami. Świadomi rodzice, którzy dbają o zdrowie swoich pociech powinni zwrócić na to uwagę.

Więcej o: