Pięciominutowy trening sprawi, że polubisz poranki. Oto niezawodny sposób na pobudkę

Czujesz się rano ospale do tego stopnia, że boisz się, aby ponownie nie zasnąć? Trening na rozbudzenie jest dla ciebie.

Nawet pięć minut ćwiczeń o poranku może nam pomóc, aby zacząć dzień z większą energią. Jeżeli tylko codziennie martwisz się, aby nie zasnąć po budziku - koniecznie wypróbuj ten pięciominutowy zestaw rozbudzający.

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Pięciominutowy trening na pobudkę - zestaw ćwiczeń

Na każdą pozycję poświęcamy 45 sekund, po czym robimy 15 sekund przerwy. Po wykonaniu serii czterech ćwiczeń, robimy kolejną rundę tak, aby dobić do pięciu minut. Do wykonania treningu potrzebujemy zestawu hantli lub dwóch litrowych butelek. Nasza lista ćwiczeń składa się z:

  • przysiadów z hantlami (butelkami);
  • biegu w miejscu z wysokim uniesieniem kolan;
  • wyciskaniu hantli w pochylonej pozycji;
  • bocznego planku z unoszeniem zewnętrznej nogi.

Naukowcy wykazali, że taka szybka rudna ćwiczeń nie tylko nas dobudzi, lecz także wprawi w dobry nastrój, podniesie pewność siebie, poprawi pracę serca i dotleni nasze komórki, a także podkręci metabolizm. Nawet pięć minut ćwiczeń aerobowych wystarczy, aby wywrzeć trwały wpływ na zdrowie.

Poranna rutyna, która wspomoże odchudzanie

Badanie przeprowadzone w 2013 roku na Uniwersytecie w Utah skupiło się na ilości czasu, przez jaki dana osoba uczestniczy w ćwiczeniach o wysokiej intensywności. Okazało się, że nawet jeśli wykonujesz niewielkie porcje ćwiczeń w ciągu dnia, nadal może to być skuteczna metoda na odchudzanie! W szczególności zauważono, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy dodawali "krótkie serie" intensywnych ćwiczeń do swoich rutynowych czynności, w różnych momentach w ciągu dnia, wykazali zauważalny spadek całkowitego BMI w porównaniu z grupą kontrolną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.