Jak odchudzić uda i wysmuklić nogi? Trzy kroki do wyszczuplonej sylwetki

Aby zrzucić nadprogramową tkankę tłuszczową, oprócz diety, bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia. Co zrobić, jeśli chcemy zawalczyć o zgrabne nogi?

Jeżeli zależy nam na utracie tłuszczu z jednej konkretnej partii ciała, musimy mieć świadomość, że nie do końca jest to możliwe. Aby wysmuklić nogi, musimy się skupić na utracie tkanki tłuszczowej z całego ciała i połączyć to z odpowiednimi ćwiczeniami. Oto trzy etapy, które dzielą nas od pięknych nóg.

Zobacz wideo Gosia Gałkowska pokazała trening na nogi

Smukłe nogi do lata - zastosuj metodę trzech kroków

Po pierwsze - dieta

Nie ma jednego modelu odżywiania, który dla wszystkich będzie odpowiedni. Pamiętajmy jednak, aby stosować się do jednej prostej zasady - deficytu kalorycznego. Dzięki temu, że zjadamy mniej kalorii, niż w rzeczywistości potrzebujemy, nasz organizm podczas treningów zacznie spadać zaległą tkankę tłuszczową. Jeżeli zależy nam na utracie tkanki tłuszczowej z nóg, zrezygnujmy na pewien czas z węglowodanów rafinowanych oraz cukru. Unikajmy mrożonek, dań typu instant, słonych przekąsek czy słodkich wypieków.

Po drugie - cardio

Trening cardio spala całkiem dużo kalorii, co może pomóc w utrzymaniu deficytu kalorii. Najlepiej działają zajęcia o wysokiej intensywności typu HIIT oraz sprint. Treningi te świetnie przyspieszają metabolizm, dzięki czemu organizm spala kalorie jeszcze po zakończeniu ćwiczeń.

Po trzecie - ujędrnianie

Wzmacnianie nóg może nam pomóc je wysmuklić. Pomocny okazuje się trening siłowy z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz takich akcesoriów, jak hantle, taśmy oporowe czy kettlebells. Trenerzy zauważają, że jeśli zależy nam właśnie na spalaniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym stonowaniu ciała, cel osiągniemy tylko wtedy, gdy włączymy do swojej rutyny ćwiczenia siłowe. Świetne wyniki przyniesie nam zastosowanie takich ćwiczeń, jak przysiady sumo, wykroki z ukłonem oraz głębokie przysiady z kettlebells. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.