To proste ćwiczenie działa na każdy mięsień pośladka - jeśli wykonasz je prawidłowo

Pośladki składają się z trzech grup mięśni - czy da się je ćwiczyć jednocześnie? Wystarczy odpowiedni trening.

Jeżeli chcemy się cieszyć z jędrnych i kształtnych pośladków, czeka nas spore wyzwanie. Musimy pamiętać, że tylko regularne treningi zapewnią nam długotrwały efekt. Na szczęście ćwiczenia na pośladki wcale nie są takie trudne.

Zobacz wideo Kasia Dziurska przygotowała domowy trening na uda i pośladki

Jedno ćwiczenie, które działa na wszystkie mięśnie pośladków

Eksperci potwierdzają, że istnieje pewne ćwiczenie, które naraz zaangażuje do pracy każdy mięsień naszego pośladka. Na dodatek pozycja jest bardzo prosta do wykonania i nie wymaga żadnego sprzętu, dzięki czemu możemy ją wykonać praktycznie w każdych warunkach. O jakim ćwiczeniu mowa? Czas przekonać się do... mostka z uniesioną nogą. W języku angielskim polecany ruch nosi dość zabawną nazwę "frog-leg bridge" (czyli dosłownie most żabiej nogi). Jak je wykonać poprawnie? Na samym początku znajdź wygodne miejsce, aby bez przeszkód położyć się plecami na podłodze. W miarę zaawansowania możesz do tego minitreningu dodać taśmy oporowe, które skutecznie jeszcze bardziej podkręcają pracę naszych pośladków. Gotowi? Czas-start!

  • Umieść taśmę treningową nad kolanami (jeżeli jej używasz).
  • Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i oprzyj stopy o podłogę. Ręce połóż wzdłuż ciała.
  • Pozwól kolanom opaść na zewnątrz ciała do punktu komfortu.
  • Utrzymując napięcie na opasce, powoli podnieś biodra do sufitu, a potem opuść je z powrotem na podłogę. Skoncentruj się na utrzymaniu napięcia taśmy. Spowolnij ruch w momencie, gdy wracasz biodrami na podłogę.
  • Wykonaj serię od ośmiu do dziesięciu powtórzeń i powtórz od dwóch do trzech serii.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.