Kourtney Kardashian podała swoje sposoby na letni detoks. Chcesz do wakacji mieć płaski brzuch? Jeszcze zdążysz!

Lato tuż-tuż, a ty masz w planach oczyszczenie organizmu i zadbanie o linię jeszcze przed wyjazdem na urlop? Kourtney Kardashian, aby poczuć się lepiej, stosuje skuteczny detoks. Wystarczy, że włączysz do diety kilka produktów.

Kourtney Kardashian bardzo pilnuje swojego planu odżywiania, choć pozwala sobie na lekkie odstępstwa. Niemniej jednak przez wyjazdami na urlop celebrytka bierze się za siebie i robi detoks, aby poprawić metabolizm. Takie czyszczenie organizmu z toksyn sprawia, że poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Co w takie dni je Kourtney?

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

Kourtney Kardashian włącza podczas detoksu do diety te produkty

Babka płesznik

Te niepozorne ziarenka pęcznieją w kontakcie z wodą i w ten sposób ułatwiają pozbywanie się toksyn z organizmu. Babka płesznik działa też na mikrob jelitowy, poprawiając jego pracę. Co ciekawe, z ziarenek możemy też przygotować... makaron lub chleb o niskiej zawartości węglowodanów!

Kiszona kapusta

Kiszona, czyli sfermentowana kapusta to doskonały sposób na rozwój dobrych bakterii jelitowych. Wysoka zawartość błonnika w kapuście pomaga przy wzdęciach i niestrawności. Inne sfermentowane potrawy do wypróbowania, które zawierają równie dużo składników odżywczych to miso, pikle, kefir i kimchi.

Czosnek

Surowy czosnek to doskonały prebiotyk z dużą zawartością inuliny, która napędza dobre bakterie w jelitach. Czosnek zawiera również całą grupę substancji, które działają bakteriobójczo oraz takie, które mają wpływ na naszą odporność.

Ciemnie liściaste warzywa

Szpinak i jarmuż to nie tylko bogate źródło błonnika, lecz także przeciwutleniaczy oraz naturalnych pre- i probiotyków. Warto je włączyć do diety, jeśli chcemy podkręcić metabolizm, a także chronić nasz układ trawienny i pozbyć się z niego niepotrzebnych toksyn.

Woda

Nie jest chyba zaskoczeniem, że odpowiednie ilości wody w diecie pomagają wypłukać niepotrzebne substancje. Woda jest dla nas niezbędna, aby detoks przebiegł prawidłowo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.