Domowy trening pilatesu z... poślizgiem. Tak w pół godziny możesz spalić całkiem dużo kalorii

Zaawansowane zajęcia z pilatesu wymagają użycia specjalnych poślizgowych dysków zamiast maty. Tak zamienisz zwykłe ćwiczenia w trening spalający nadprogramowe kalorie.

Dyski poślizgowe są doskonałym sposobem na podniesienie efektywności wykonywanych ćwiczeń. W przypadku pilatesu jest to otworzenie się na zupełnie inne treningi o zwiększonej intensywności. Dzięki zastosowaniu tego niewielkiego akcesorium nasze treningi przestaną wiać nudą - takie urozmaicenie dobrze nam zrobi!

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Pilates z wykorzystaniem dysków poślizgowych - przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od umieszczenia sliderów pod stopami. Zejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach (dłonie w jednej linii z barkami). Następnie ślizgiem przyciągnij do lewego łokcia prawe kolano. Wróć ślizgiem do deski, a następnie w ten sam sposób przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia. Zrób tyle ślizgów, ile zdążysz przez 45 sekund.

Ćwiczenie drugie

Wróć do pozycji deski. Następnie oderwij lewą rękę z podłogi i unieś ją w górę, delikatnie obracając w tę samą stronę tułów. Stopy cały czas muszą stać na sliderach, a my staramy się, aby stopy nie zmieniły pozycji. Podczas tego ćwiczenia do sliderów dotykają tylko palce u stóp. Na każdą stronę robimy po 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Podnosimy się z podłogi i przechodzimy do pozycji stojące. Robimy rozkrok na szerokość bioder. Slidery wciąż znajdują się pod stopami. Następnie jednym ruchem odwodzimy ślizgiem jedną nogę w bok, jednocześnie delikatnie pochylając tułów do przodu i wyciągając proste ręce przed siebie. Poczujemy, jak rozciąga się całe ciało. Wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy na drugą nogę. Na każdą stronę robimy 12-15 ślizgowych wypadów w bok.

Ćwiczenie czwarte

Pozostajemy w pozycji na stojąco, dłonie lądują na biodrach. Tym razem wykonujemy taki ślizg, aby prawa noga znalazła się za lewą, a obie nogi ugięły się w kolanach. Następnie wracamy ślizgiem do pozycji stojącej i robimy te same ruchy na drugą stronę. Standardowo, na każdą stronę robimy 12-15 ślizgów.

Cały trening powtarzamy w kilku rundach, tak aby wypełnić ćwiczeniami pół godziny. Między seriami robimy sobie dłuższe przerwy. Między ćwiczeniami - 30 sekund. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA