Domowy trening pilatesu z... poślizgiem. Tak w pół godziny możesz spalić całkiem dużo kalorii

Zaawansowane zajęcia z pilatesu wymagają użycia specjalnych poślizgowych dysków zamiast maty. Tak zamienisz zwykłe ćwiczenia w trening spalający nadprogramowe kalorie.

Dyski poślizgowe są doskonałym sposobem na podniesienie efektywności wykonywanych ćwiczeń. W przypadku pilatesu jest to otworzenie się na zupełnie inne treningi o zwiększonej intensywności. Dzięki zastosowaniu tego niewielkiego akcesorium nasze treningi przestaną wiać nudą - takie urozmaicenie dobrze nam zrobi!

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Pilates z wykorzystaniem dysków poślizgowych - przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od umieszczenia sliderów pod stopami. Zejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach (dłonie w jednej linii z barkami). Następnie ślizgiem przyciągnij do lewego łokcia prawe kolano. Wróć ślizgiem do deski, a następnie w ten sam sposób przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia. Zrób tyle ślizgów, ile zdążysz przez 45 sekund.

Wędrówki po górskich szlakach wymagają wcześniejszych przygotowańSzykujesz się na letnie wędrówki po górach? Zacznij od przygotowawczego treningu w domu

Ćwiczenie drugie

Wróć do pozycji deski. Następnie oderwij lewą rękę z podłogi i unieś ją w górę, delikatnie obracając w tę samą stronę tułów. Stopy cały czas muszą stać na sliderach, a my staramy się, aby stopy nie zmieniły pozycji. Podczas tego ćwiczenia do sliderów dotykają tylko palce u stóp. Na każdą stronę robimy po 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Podnosimy się z podłogi i przechodzimy do pozycji stojące. Robimy rozkrok na szerokość bioder. Slidery wciąż znajdują się pod stopami. Następnie jednym ruchem odwodzimy ślizgiem jedną nogę w bok, jednocześnie delikatnie pochylając tułów do przodu i wyciągając proste ręce przed siebie. Poczujemy, jak rozciąga się całe ciało. Wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy na drugą nogę. Na każdą stronę robimy 12-15 ślizgowych wypadów w bok.

Ewa Szabatin zachęca do treningówDomowy trening z Ewą Szabatin: Budujemy odporność każdego dnia

Ćwiczenie czwarte

Pozostajemy w pozycji na stojąco, dłonie lądują na biodrach. Tym razem wykonujemy taki ślizg, aby prawa noga znalazła się za lewą, a obie nogi ugięły się w kolanach. Następnie wracamy ślizgiem do pozycji stojącej i robimy te same ruchy na drugą stronę. Standardowo, na każdą stronę robimy 12-15 ślizgów.

Cały trening powtarzamy w kilku rundach, tak aby wypełnić ćwiczeniami pół godziny. Między seriami robimy sobie dłuższe przerwy. Między ćwiczeniami - 30 sekund. 

Więcej o: