Płaski brzuch po czterdziestce to nie problem. Ten zestaw ćwiczeń wykonasz w każdym wieku

Chcesz mieć płaski brzuch, ale obawiasz się, że nie znajdziesz dla siebie odpowiednich ćwiczeń? Porzuć brzuszki i postaw na poniższy trening - twój wiek nie gra roli!

Kiedy wchodzimy w wiek średni, nasz metabolizm zaczyna zwalniać. Czynników, które utrudniają walkę z gromadzącą się tkanką tłuszczową na brzuchu niestety przybywa. Gospodarka hormonalna zaczyna działać inaczej, zaczynamy też tracić masę mięśniową. Z tych powodów bardzo ważne jest, aby wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Jeśli naszym problemem jest brzuszek - ten treningowy zestaw uratuje sytuację.

Zobacz wideo Taneczne cardio z Dominiką Śliwińską

Płaski brzuch w każdym wieku - lista uniwersalnych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze (20-30 sekund)

Stań w klęku podpartym, z rękami w jednej linii z ramionami oraz kolanami w jednej linii z biodrami. Wciągnij brzuch tak mocno, jak to możliwe i utrzymaj tę pozycję, utrzymując napięcie w rdzeniu. Wytrzymaj przez wskazany czas, po czym rozluźnij mięśnie brzucha.

Ćwiczenie drugie (dziesięć powtórzeń na każdą stronę)

Do tego ćwiczenia potrzebujesz taśmę oporową. Zaczep ją o belkę, zrób krok w bok i napnij porządnie gumę. Złap taśmę obiema rękami w taki sposób, aby obie ręce były wyprostowane w łokciach. Plecy również pozostają proste. Trzymając napięte mięśnie rdzenia, delikatnie obróć ciałem, jednocześnie na przemian napinając i rozluźniając taśmę. Po dziesięciu powtórzeniach zmień stronę i zrób wykrok do przodu drugą nogą. Zrób kolejnych dziesięć naciągnięć taśmy.

Jennifer Aniston zdradza swoje sposoby na trening górnych partii ciałaPięć trików na wyrzeźbioną górną część ciała. Stosuje je sama Jennifer Aniston

Ćwiczenie trzecie

Tym razem przyda ci się hantel lub butelka z wodą. Połóż się na macie, trzymając w jednej ręce wybrany ciężarek. Następnie zegnij kolano nogi, która znajduje się po tej samej stronie, co ręka trzymająca hantel. Drugą rękę oprzyj o podłogę - skieruj ją w bok pod kątem 45 stopni. Utrzymując pozycję, unieś rękę z ciężarkiem w górę. Zrób pięć wypchnięć ciężarka w górę, po czym zmień strony i powtórz.

Czy mocne obniżenie kalorii i zdrowa dieta idą w parze?Dieta CRON. Czy mocne ograniczenie kalorii można połączyć ze zdrowym odżywianiem?

Ćwiczenie czwarte

Na koniec wykonaj dziesięć powtórzeń ćwiczenia na ławce treningowej. Połóż plecy na urządzeniu, wyprostuj nogi. Złap się dłońmi za górny kraniec ławeczki i następnie zacznij unosić nogi w górę, aż do momentu, gdy od podłoża oderwą się obie nogi. Wtedy pomału opuść je z powrotem na ziemię. Powtórz jeszcze dziewięć razy.

Więcej o: