Płaski brzuch po czterdziestce to nie problem. Ten zestaw ćwiczeń wykonasz w każdym wieku

Chcesz mieć płaski brzuch, ale obawiasz się, że nie znajdziesz dla siebie odpowiednich ćwiczeń? Porzuć brzuszki i postaw na poniższy trening - twój wiek nie gra roli!

Kiedy wchodzimy w wiek średni, nasz metabolizm zaczyna zwalniać. Czynników, które utrudniają walkę z gromadzącą się tkanką tłuszczową na brzuchu niestety przybywa. Gospodarka hormonalna zaczyna działać inaczej, zaczynamy też tracić masę mięśniową. Z tych powodów bardzo ważne jest, aby wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Jeśli naszym problemem jest brzuszek - ten treningowy zestaw uratuje sytuację.

Zobacz wideo Taneczne cardio z Dominiką Śliwińską

Płaski brzuch w każdym wieku - lista uniwersalnych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze (20-30 sekund)

Stań w klęku podpartym, z rękami w jednej linii z ramionami oraz kolanami w jednej linii z biodrami. Wciągnij brzuch tak mocno, jak to możliwe i utrzymaj tę pozycję, utrzymując napięcie w rdzeniu. Wytrzymaj przez wskazany czas, po czym rozluźnij mięśnie brzucha.

Ćwiczenie drugie (dziesięć powtórzeń na każdą stronę)

Do tego ćwiczenia potrzebujesz taśmę oporową. Zaczep ją o belkę, zrób krok w bok i napnij porządnie gumę. Złap taśmę obiema rękami w taki sposób, aby obie ręce były wyprostowane w łokciach. Plecy również pozostają proste. Trzymając napięte mięśnie rdzenia, delikatnie obróć ciałem, jednocześnie na przemian napinając i rozluźniając taśmę. Po dziesięciu powtórzeniach zmień stronę i zrób wykrok do przodu drugą nogą. Zrób kolejnych dziesięć naciągnięć taśmy.

Ćwiczenie trzecie

Tym razem przyda ci się hantel lub butelka z wodą. Połóż się na macie, trzymając w jednej ręce wybrany ciężarek. Następnie zegnij kolano nogi, która znajduje się po tej samej stronie, co ręka trzymająca hantel. Drugą rękę oprzyj o podłogę - skieruj ją w bok pod kątem 45 stopni. Utrzymując pozycję, unieś rękę z ciężarkiem w górę. Zrób pięć wypchnięć ciężarka w górę, po czym zmień strony i powtórz.

Ćwiczenie czwarte

Na koniec wykonaj dziesięć powtórzeń ćwiczenia na ławce treningowej. Połóż plecy na urządzeniu, wyprostuj nogi. Złap się dłońmi za górny kraniec ławeczki i następnie zacznij unosić nogi w górę, aż do momentu, gdy od podłoża oderwą się obie nogi. Wtedy pomału opuść je z powrotem na ziemię. Powtórz jeszcze dziewięć razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.