Trening całego ciała z wykorzystaniem kettlebell. Te ćwiczenia pomogą niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy wprawionym graczem

Kettlebell to doskonały sposób na skuteczną modyfikację treningu. Ciężarek można wykorzystać do treningu całego ciała.

Finley Funsten, który jest trenerem personalnym, stwierdził, że jeśliby miał całe życie ćwiczyć z jednym sprzętem, byłby to właśnie kettlebell. Ta niepozorna "piłka z rączką" potrafi odmienić nasze treningi. Ciężarek świetnie wpływa na nasze mięśnie, niezależnie od tego, czy jesteśmy początkujący, czy o ćwiczeniach wiemy nieco więcej. Jak zrobić skuteczny trening z kettlebell?

Zobacz wideo Intensywny domowy trening Jenny Dewan

Trening całego ciała z kettlebell

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i lekko ugnij nogi w kolanach. Zaangażuj swój rdzeń i pamiętaj, aby podczas całego ruchu utrzymywać prostee plecy. Trzymaj kettlebell oburącz, najpierw umieszczając ciężarek za udami. Następnie wykonaj wymach do przodu, prostując jednocześnie nogi w kolanach. Ciężarek powinien znaleźć się mniej więcej na wysokości klatki piersiowej, na wyprostowanych rękach. Powtarzaj ruch przez 30 sekund.

Ćwiczenie drugie

Stopy rozstaw na szerokość ramion. Kettlebell chwyć oburącz i trzymaj przy klatce piersiowej (ręce ugięte w łokciach, które są skierowane w dół). Napnij brzuch, a następnie wykonaj głęboki przysiad, wypychając biodra do tyłu. Przytrzymaj pozycję 15 sekund, po czym wróć w górę. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Ponownie rozstaw stopy na szerokość bioder. Kettlebell umieść w jednej ręce. Następnie zegnij lekko kolana, po czym wyprostuj je, wbijając pięty w podłogę i jednocześnie unosząc ciężarek nad głowę. Zrób kilka powtórzeń po czym zmień stronę i powtórz.

Ćwiczenie czwarte

Stań ??prosto, stopy rozstaw na szerokość ramion. Mocno chwyć kettlebell jedną ręką i umieść na wysokości biodra. Trzymaj napięte mięśnie brzucha i wyprostowaną  rękę podczas marszu. Wykonaj tyle kroków, ile zdążysz przez 15 sekund, po czym chwyć kettlebel w drugą rękę i powtórz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.