Jak przygotować nogi na lato? Kourtney Kardashian ma kilka wskazówek. Ćwiczenia to nie wszystko

Kourtney Kardashian, choć trenuje na okrągło, to właśnie przed letnimi miesiącami zwiększa intensywność i rozpoczyna częstsze serie ćwiczeń skupiające się na nogach. Co jeszcze robi celebrytka, aby cieszyć się smukłymi nogami?

Sezon letni to czas zwiewnych sukienek, spódnic, kostiumów kąpielowych i odkrytych nóg. Co zrobić, aby zaprezentować się jak najlepiej w kolejnym sezonie? Gwiazdy mają swoje sprawdzone sposoby, które pomagają w stonowaniu nóg oraz ujędrnieniu i rozświetleniu skóry. Jakie sposoby na piękne nogi ma Kourtney Kardasian?

Zobacz wideo Kim Kardashian pokazała jak ćwiczy, ale czy jej trener aby na pewno jest kompetentny?

Kourtney Kardashian zdradza triki na smukłe nogi

Po pierwsze - trenuj!

Rozruszanie się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy większość czas spędzaliśmy w domu to początek drogi do pięknych nóg. Wśród najlepiej sprawdzających się ćwiczeń na tę część ciała znajdziemy:

  • Skoki z przysiadów. Celebrytka zaleca wykonanie trzech serii po 10 powtórzeń, aby uzyskać najbardziej efektywny trening. 
  • Wykroki to świetny sposób na ujędrnienie dolnej części ciała i uzyskanie bardziej wyrzeźbionych nóg. Możesz wykonywać ćwiczenie z rękami na biodrach lub trzymając kettlebell przed klatką piersiową. Zalecamy wykonanie trzech zestawów po 15 powtórzeń na każdą nogę.
  • Pulsowanie w wewnętrznej części uda pomaga ujędrnić i wyszczuplić wewnętrzne uda.

Po treningu nie zapominajmy o stretchingu, aby właściwie rozluźnić mięśnie po wysiłku.

Po drugie - pielęgnuj!

Piękne nogi to też efekt odpowiedniego złuszczania i nawilżania. Masaż szczotką na sucho, peeling (np. cukrowy, domowej roboty), rękawiczki złuszczające oraz kremy i balsamy nawilżające powinny na stałe zagościć w twojej kosmetyczce. Coraz popularniejsze są również rollery do ciała, które zwiększają napięcie skóry, świetnie radząc sobie z cellulitem. Zabiegi pielęgnacyjne nie tylko odprężą nas po treningu, lecz także sprawią, że skóra będzie bardziej promienista, wypoczęta i odświeżona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.