Chcesz się odmłodzić? Włącz aktywność fizyczną do swojego planu na stałe. Co najlepiej trenować?

Jeżeli chcesz żyć długo i cieszyć się zdrowiem, aktywność fizyczna musi na dobre zagościć w twoim grafiku.

Utrzymanie dobrej kondycji oraz wagi w normie może nam pomóc w zachowaniu młodości na dłużej. Zdrowe serce oraz prawidłowa wydolność naczyniowa i oddechowa to podstawa do dłuższego życia. I choć z wiekiem jest coraz trudniej utrzymać tempo, warto na chwilę zatrzymać się i dowiedzieć, co możemy zrobić, aby sprawność zachować na dłużej.

Zobacz wideo Jak wyglądają treningi Igi Świątek? Tenisistka pokazuje kulisy przygotowań na Instagramie

Spowalnianie procesów starzenia się aktywnością fizyczną to nie mit

Chociaż nie możemy cofnąć czasu, możemy spowolnić jego działanie na nasz organizm. Pierwszym ważnym czynnikiem, o którym informują naukowcy, jest oczywiście dieta. W menu powinny znajdować się różne warzywa, owoce, chudy nabiał oraz odpowiednia ilość wody. Jeśli chodzi o produkty niewskazane, szkodliwe dla serca jest m.in. czerwone mięso, które zwiększa ilość szkodliwego cholesterolu. Kolejną ważną sprawą jest sen - to wtedy nasz organizm regeneruje się najszybciej i najlepiej. Stąd też wielu specjalistów wciąż przypomina, aby nie żałować sobie czasu poświęconego na spanie. W nieodłącznej trójce znajduje się również aktywność fizyczna, której dzisiaj przyjrzyjmy się nieco dokładniej. 

Każde ćwiczenie może pomóc przeciwdziałać złym skutkom siedzącego trybu życia. Ale odpowiednie ćwiczenia to takie, które uderzają w główne grupy mięśni, pomagają utrzymać i budować masę mięśniową oraz korzystnie wpływają na tętno. W końcu choroby serca wciąż są groźnym zabójcą - czytamy na portalu "Eat This, Not That".

Jeśli więc chcesz ćwiczyć mięśnie i serce, utrzymywać pobudzony metabolizm i chronić organizm przed chorobami, tym samym wydłużając życie, zastosuj się do porad i staraj się ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Wśród najczęściej polecanych aktywności znalazły się:

  • spacery;
  • joggingi;
  • sprinty w interwałach;
  • skoki na skrzynię;
  • przysiady z dodatkowym obciążeniem.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.