Szybki domowy trening crossfit. Te ćwiczenia pobudzą mięśnie do działania. Tak rozprawisz się z tkanką tłuszczową na brzuchu

Crossfit w domu bez sprzętu? Tak, to jest możliwe! Jeżeli nie przepadasz za siłownią i wolisz ćwiczyć we własnym towarzystwie, postaw na ten zestaw treningowy.

Crossfit pomaga w szybkim spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz nabraniu kondycji. Wiele osób nie chce rezygnować z ćwiczeń w domu, dlatego szuka inspiracji do przeprowadzenia treningów we własnym zakresie w sieci. Dziś polecamy przystępny zestaw kilku ćwiczeń, skupiających się przede wszystkim na brzuchu oraz plecach.

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

Szybki crossfit w domu - zestaw ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Zajmij pozycję wysokiej deski, trzymając nadgarstki bezpośrednio pod ramionami. Zaangażuj swój rdzeń i upewnij się, że twoje ciało jest ustawione w jednej linii. Napnij tułów i lekko unieś biodra. Utrzymaj tę pozycję tak długo, jak możesz (bez żadnego ruchu).

Ćwiczenie drugie

Stań prosto ze złączonymi stopami. Podskocz, wyciągając jednocześnie ręce w górę. Lądując zejdź do pozycji kucającej. Wyskocz nogami do tyłu, stawiając w ten sposób ciało w pozycji deski. Wróć podskokiem do kucania, a następnie wyskocz w górę. Powtórz kilka razy.

Helen Mirren opowiedziała, jak dba o sylwetkęHelen Mirren o dbaniu o sylwetkę. 75-letnia aktorka stawia na trening wojskowy

Ćwiczenie trzecie

Ponownie zejdź do pozycji deski na prostych ramionach. Upewnij się, że dłonie są dokładnie w tej samej linii, co ramiona. Pomału zegnij łokcie i obniż klatkę piersiową do podłoża, ale postaraj się go nie dotknąć. Unieś się w górę. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się na macie. Nogi zegnij w kolanach i unieś w górę tak, aby pod kolanami utworzyć kąt prosty. Następnie unieś klatkę piersiową, używając w ruchu mięśni brzucha, a nie napiętej szyi. Zrób kilka powtórzeń.

Hafthor Bjornsson - metamorfozaMetamorfoza gwiazdy "Gry o tron". Wyrzeźbiona sylwetka aktora wprawia w zdumienie

Ćwiczenie piąte

Pozostając w leżeniu plecami na macie i kolanami ugiętymi pod kątem 90 stopni, do powstałej figury dołącz ręce, prostując je w łokciach i kierując dłonie w stronę sufitu. Następnie jednocześnie wyprostuj lewą nogę, prawą rękę prostując równolegle do podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz kroki na drugą parę kończyn. Zrób kilka powtórzeń.

Więcej o: