Helen Mirren zdradziła szczegóły dbania o figurę. 75-letnia aktorka wykonuje trening... Kanadyjskich Sił Powietrznych!

Helen Mirren udowadnia, że wiek nie gra roli, jeśli mowa o dbaniu o dobrą kondycję i szczupłą sylwetkę. Ćwiczenia, które wykonuje aktorka mogą was zaskoczyć.

Helen Mirren od lat wykonuje 12-minutowy trening Kanadyjskich Sił Powietrznych. Aktorka nie widzi niczego, co by mogło jej stać na przeszkodzie do takiej formy ćwiczeń. Zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Królowa (2006) śmiało pokazuje, że wiek nie gra roli, gdy mówimy o dbaniu o kondycję i zdrowie.

Zobacz wideo Jane Fonda treningiem namawia rodaków do głosowania

75-letnia Helen Mirren może stanowić wzór do naśladowania dla każdego, komu brak motywacji

Helen jest ciągle aktywna zawodowo. Z tego względu musi pilnować, aby w jej menu zawsze pojawiały się pełnowartościowe potrawy, zapewniające właściwą ilość witamin i minerałów. Szybkie tempo życia powoduje, że dieta jest niezwykle ważna. Mirren wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że oprócz odżywiania, bardzo ważne jest dla niej to, aby znaleźć czas na treningi. 

Hafthor Bjornsson - metamorfoza Metamorfoza gwiazdy "Gry o tron". Wyrzeźbiona sylwetka aktora wprawia w zdumienie

Od lat wykonuję plan sprawności fizycznej XBX, czyli plan ćwiczeń Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych. Każdego dnia musisz wykonywać serię trwającą 12 minut - i to wszystko! -  powiedziała aktorka dla "Fit and Well".

Nasiona chia świetnie się sprawdzą do przygotowania deserów Siemię lniane czy nasiona chia? Jak wybrać dobry dla nas superfood?

Na czym dokładnie poleca XBX?

Tajemniczy skrót oznacza "dziesięć podstawowych ćwiczeń", czyli koncepcję stworzoną w latach 50. ubiegłego wieku dla jednostek wojskowych, które stacjonowały w miejscach, gdzie nie było siłowni. Całość obejmuje klasyczne ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała:

  • skrętoskłony;
  • przyciąganie kolana do klatki piersiowej w pozycji stojącej;
  • dotykanie palców u stóp dłońmi, poprzez pochylenie ciała do przodu, starając się zachować jednocześnie nogi proste w kolanach;
  • brzuszki;
  • szerokie zataczanie okręgów ramionami;
  • unoszenie klatki piersiowej oraz nóg w pozycji leżącej na brzuchu, czyli tzw. superman;
  • pompki;
  • unoszenie nóg do kąta prostego w pozycji leżącej;
  • bieg w miejscu z jednym podskokiem na 50 powtórzeń.
Więcej o: