Zalety wodnego aerobiku. Kto powinien zdecydować się na taką formę treningu?

Woda stawia większy opór, niż powietrze - to cenna wiedza dla każdego, kto zastanawia się nad wypróbowaniem zajęć aerobiku na basenie. Zalet treningu w wodzie jest bardzo dużo. Przedstawiamy niektóre z nich.

Aerobik w wodzie niesie szereg korzyści dla naszego zdrowia. Zajęcia są polecane dla osób, które chcą schudnąć, wzmocnić mięśnie oraz poprawić wydolność oddechową. Choć wydawać by się mogło, że w wodzie ważymy mniej, w rzeczywistości nasze ciało wykonuje większą pracę. Jakie są inne zalety wodnego aerobiku?

Zobacz wideo Trenujemy taneczne kardio z Dominiką Śliwińską

Wodny aerobik - dlaczego warto spróbować?

Ćwiczenie w wodzie mniej obciąża stawy

Jeżeli masz problemy ze stawami, ale wciąż chcesz pracować nad sylwetką, trening w wodzie będzie idealnym wyjściem. Ćwiczenia wzmocnią tę część ciała i zwiększą wytrzymałość. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, że po zakończonej aktywności w ogóle jej nie odczujemy. Zmęczenie i ból mięśni po intensywnym wysiłku to normalna sprawa.

Poprawisz koordynację

Ćwiczenia aerobowe wpływają nie tylko na spalanie zbędnych kalorii, lecz także na większą świadomość własnego ciała. Poprawne skoordynowanie ruchów jest niezbędne do ćwiczeń w wodzie, ale też poza nią przynosi wiele korzyści.

Tonizujesz całe ciało

Osoby, które pływają kilka razy w tygodniu, potwierdzają, że ćwiczenia w wodzie bardzo szybko wpłyną na poprawę sylwetki. Do tego nasz trening w wodzie wcale nie musi trwać kilku godzin, co zaoszczędzi nam czasu. Bez względu na to, czy pływasz, czy wykonujesz aerobik, ćwiczą mięśnie całego ciała.

Obniżysz ciśnienie krwi

Zbyt wysokie ciśnienie to problem coraz większej grupy osób. Przeprowadzone badania wykazały, że regularne zajęcia w wodzie pomagają wyrównać ciśnienie, tym samym zmniejszając wystąpienie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, których początkiem jest właśnie podwyższone ciśnienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.