Anna Lewandowska tłumaczy, na co dokładnie wpływa post przerywany. Trenerka od kilku miesięcy korzysta z tej diety

Anna Lewandowska wyjaśniła na blogu, dlaczego warto zwrócić uwagę na post przerywany. Trenerka przyznała, że dzięki tej metodzie szybciej zrzuciła zbędne kilogramy po ciąży.

Anna Lewandowska z chęcią informuje blogowych czytelników o tym, jaki wpływ na zdrowie mają poszczególne modele odżywiania. Trenerka niedawno wyznała, że od pewnego czasu stosuje post przerywany (ang. Intermittent Fasting). Jak ta dieta wpływa na nasz organizm? Stosowana z głową ma wiele zalet.

Zobacz wideo Anna Lewandowska w gabinecie. Trenerka zrelacjonowała wizytę

Anna Lewandowska o korzyściach stosowania IF

Na wstępie przypomnijmy, że post przerywany polega na zastosowaniu naprzemiennych postów, przecinanych tzw. oknami żywieniowymi, w których trakcie stawiamy na zdrowe, pełnowartościowe posiłki. W pozostałe godziny powstrzymujemy się od jedzenia. Najpopularniejsze IF stosują zasadę 16/8 (16 godzin postu i osiem okna żywieniowego). Trenerka radzi, aby dopasować podział godzin do swojego trybu życia. Na jakie zalety postu przerywanego zwróciła uwagę Anna?

  • Zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, czyli w konsekwencji poprawa parametrów metabolicznych oraz redukcja nadmiernej masy ciała.
  • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia zespołu metabolicznego, czyli otyłości, miażdżycy, cukrzycy typu 2. oraz nadciśnienia tętniczego.
  • Redukcja stanów zapalnych w organizmie, które są podłożem wystąpienia wielu chorób i schorzeń.
  • Korzystny wpływ na skład naszej mikrobioty jelitowej, co się z kolei przekłada na usprawnioną pracę układu odpornościowego, regulację perystaltyki jelit, regenerację nabłonka przewodu pokarmowego, czy w końcu na poprawę kondycji skóry, paznokci oraz włosów.
To, co zauważyłam to lepsza jakość snu, łatwiejsza regeneracja, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i powrót do formy sprzed ciąży oraz lepsza regulacja gospodarki węglowodanowej - dodaje Anna.

Lewandowska zdradziła, że IF stosuje mniej więcej od listopada 2020 roku. Oprócz diety stosuje cały czas odpowiednią suplementację oraz regularnie trenuje (cztery lub pięć razy w tygodniu).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.