Mark Wahlberg jest na ekstremalnej diecie. Dziennie musi spożywać aż 7000 kalorii!

Mark Wahlberg jest gotowy poświęcić do roli naprawdę dużo. Aktor znany jest z tego, że spędza sporo czasu na aktywności fizycznej. Tym razem w ramach przygotowań musiał całkowicie porzucić intensywne sporty na rzecz... jedzenia.

Mark Wahlberg nie boi się wyzwań, choć rola w najnowszej produkcji "Father Stu" przeszła jego oczekiwania. Wysportowany aktor musiał porzucić swoją codzienną rutynę, aby zająć się przyjmowaniem zdecydowanie większej liczby kalorii, niż zazwyczaj. W bardzo krótkim czasie Mark totalnie zmienił swoją sylwetkę.

Zobacz wideo Najpierw spacer, potem trening. Michał Wiśniewski pracuje nad formą

Mark Wahlberg musi stosować dietę ekstremalną

Wahlberg jeszcze zanim został aktorem, był rozpoznawalny ze swojej umięśnionej, wyćwiczonej sylwetki. Porzucenie wieloletnich przyzwyczajeń na rzecz czegoś kompletnie innego okazało się dużo trudniejsze, niż początkowo zakładał. W nowej produkcji Mark ma zagrać boksera, który został księdzem. Aby oddać charakter postaci, Wahlberg codziennie zjada aż 7000 kalorii. Wcześniej dzienna dawka aktora zamykała się  w zaledwie dwóch tysiącach. Mark przyznał w wywiadzie, że w jego codziennym menu znalazły się spore ilości fast foodów, które przyspieszyły proces przybierania na wadze. Dla kogoś, kto do tej pory ściśle pilnował diety, było to spore poświęcenie. Aktor jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, którzy bacznie śledzą jedzeniowe wyzwanie.

Jak wygląda dzienne menu, składające się z 7000 kalorii?

Dietetycy wyliczyli, że Mark powinien jeść osiem razy dziennie, co trzy godziny. Na początek lecą zdrowe źródła węglowodanów i ciemnozielone warzywa. Potem sukcesywnie wzrasta ilość białka - dziennie aktor zjada co najmniej tuzin jajek! Pierwsze śniadanie Wahlberg konsumuje... o trzeciej nad ranem. Później dochodzą większe porcje skrobi oraz oliwy z oliwek. W jadłospisie jest też stosunkowo dużo mięsa, ryżu i buraków. Przed pójściem spać Mark ma jeszcze za zadanie spożyć koktajl, który pomaga przybrać na wadze podczas snu. Mieszanka składa się z płatków owsianych, musu jabłkowego, galaretki lub dżemu, masła migdałowego i melasy.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.