Pilates na jędrne pośladki? Zapoznaj się z ulubionymi ćwiczeniami Kourtney Kardashian

Pilates to jedna z ulubinych form ćwiczeń Kourtney Kardashian. Trening stał się niedodłącznym elementem zdrowej rutyny na czas pandemii. Jakie ćwiczenia z tego zakresu warto wykonywać na pośladki?

Kourtney Kardashian ma wiele sposobów na utrzymanie sylwetki w formie. Podczas pandemii rutyna celebrytki uległa zmianie, a domowe treningi pomogły w zachowaniu świetnej kondycji. Kardashianka odkryła, że jej ulubionymi ćwiczeniami są te z zakresu pilatesu. Teraz przedstawia kilka pozycji, które pomogą w uzyskaniu jędrniejszych pośladków.

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

Jędrniejsze pośladki? Kourtney Kardashian stawia na pilates

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na boku z ugiętymi kolanami, a nogami złączonymi ze sobą. Podnieś górną nogę na wysokość bioder i wypchnij stopę, aby wyprostować nogę. Ściśnij pośladki i brzuch, unosząc stopę powyżej wysokości bioder, a następnie opuść się i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10-15 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od położenia się wygodnie na boku z wyprostowaną górną nogą. Następnie opuść nogę w dół, dotknij palcami u stóp do podłogi przed sobą, unieś nogę po łuku i dotknij palcami do podłogi za sobą. Zrób 10-15 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję klęku podpartego, opuść się na jedno przedramię i pozwól, aby przeciwległe biodro obróciło się w górę w kierunku sufitu. Podnieś nogę do boku z kolanem ugiętym pod kątem 90 stopni. Naciśnij piętę, aby wyprostować nogę równolegle do podłoża. Zrób 10-15 powtórzeń, po czym zmień stronę.

Ćwiczenie czwarte

Przyjmij pozycję wyjściową z poprzedniego ćwiczenia. Podnieś nogę na bok i wyciągnij w kierunku sufitu. Ściągnij palce u stóp i narysuj małe kółka. Narysuj 10-15 okręgów w obu kierunkach, po czym połóż się na drugim boku i powtórz wszystkie kroki na drugą stronę.

Ćwiczenie piąte

Ponownie zejdź do klęku podpartego, ale tym razem umieść ręce pod ramionami, odciągając tym samym ramiona od uszu i ustaw kolana bezpośrednio pod biodrami. Zaangażuj swój rdzeń, przyciągając pępek w kierunku kręgosłupa (wciągnij powietrze i przytrzymaj, aby brzuch stał się wklęsły). Trzymając biodra wyprostowane, wyciągnij jedną nogę do tyłu. Ściśnij pośladki, unosząc stopę powyżej wysokości bioder, a następnie pomału opuść nogę na ziemię. Zrób 1-15 powtórzeń i zmień nogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.