Wzmocnij i wyrzeźbij ramiona, dołączając do treningów na YouTubie. Do tych ćwiczeń siłownia jest zbędna

Efektywne domowe ćwiczenia to rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za siłownią lub nie mają zbyt wiele czasu na intensywne treningi.

Wzmocnienie i ujędrnienie ramion jest możliwe w domowych warunkach, podczas zajęć zdalnych z trenerami online. Nie potrzebujemy w tym celu specjalnych maszyn, niezależnie od tego czy dopiero zaczynamy, czy jesteśmy bardziej zaawansowanymi miłośnikami treningów.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazuje, jak ćwiczyć uda i core

Ramiona wzmocnisz podczas treningów z platformą YouTube

W sieci znaleźć można bardzo dużo propozycji efektywnych treningów, zarówno z dodatkowym ekwipunkiem pod postacią ciężarków czy butelek z wodą, jak i zupełnie bez sprzętu. Poniższe zestawienie zawiera treningi, które nie zajmą więcej niż 20 minut.

20 minut ujędrniania ramion bez sprzętu

Prowadząca kanał "Blogilates" udowadnia, że dwadzieścia minut to wystarczająca ilość czasu, aby zrobić trzynaście ćwiczeń na mocne ramiona. Jedyne, czego potrzebujemy, to dawka motywacji i wygodna mata. Choć całość prezentuje się wyjątkowo łatwo.... przekonajcie się na własnej skórze. Sama Cassey Ho potwierdza, że jest to niezłe wyzwanie. 

Solidny trening z hantlami

Caroline Girvan stawia na ćwiczenia o pełnej mocy. Trenerka zaleca, aby każdą z szesnastu pozycji wykonywać przez czterdzieści sekund, po czym zrobić dwadzieścia sekund przerwy i przejść do kolejnego ćwiczenia. W taki sposób robimy dwie rundy. Sama Caroline używa ciężarków o wadze po osiem kilogramów każdy, jednak radzi, aby ich wagę dostosować do swoich możliwości.

Trening z hantlami w parze

Ostatnia propozycja spodoba się każdemu, kto ma większą motywację do ćwiczeń w towarzystwie. Po szybkiej rozgrzewce Juice i Toya przechodzą do treningu z wykorzystaniem hantli. Prowadzący dwudziestominutowe zajęcia podkreślają, że całość opiera się o ćwiczenia rozwojowe dla ramion, dlatego należy dobrać odpowiednio ciężkie ciężarki, aby mięśnie rzeczywiście wykonywały pracę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.