Ćwiczenia na pośladki mogą pomóc przy... bólu pleców. Zwróć uwagę na ten trening

Czy ból pleców można złagodzić poprzez trening siłowy i budowanie mięśni pośladkowych? Te ćwiczenia to potwierdzają!

Badania sugerują, że istnieje związek między brakiem siły pośladków a bólem w dolnej części pleców. Magazyn "Stylist" powołuje się na analizę przeprowadzoną przez University of Newcastle, która wykazała, że osłabienie mięśnia pośladkowego skutkuje kilkoma zmianami biomechanicznymi, które wpływają na pozycję i stabilność miednicy, a następnie mogą przyczynić się do bólu krzyża. Z tego względu ćwiczenia, które skupiają się na pośladkach, mogą nam pomóc przy walce z obolałymi plecami. Specjaliści szczególnie polecają poniższy trening.

Zobacz wideo Trenujemy taneczne kardio z Dominiką Śliwińską

Trening pośladków, który pomoże w walce z bólem pleców

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się plecami na macie, ręce wyciągnij wzdłuż tułowia. Zegnij kolana tak, aby stopy były płasko na ziemi, rozstawione na szerokość barków. Napnij rdzeń i wsuń kość ogonową pod siebie. Napnij pięty i ściśnij pośladki, aby podnieść biodra z podłogi, aż kolana będą ustawione pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj pozycję kilka sekund, po czym opuść biodra z powrotem na ziemię, zachowując neutralną pozycję kręgosłupa. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Stań przed ławką i połóż lewą nogę za sobą, tak aby palce u stóp były położyć płasko na krawędzi powierzchni, bezpośrednio w linii za lewym pośladkiem. Zaangażuj plecy i mięśnie brzucha, wciągając powietrze i przyciągając pępek do kręgosłupa. Jednocześnie zegnij prawe kolano i opuść się w kierunku podłogi. Zatrzymaj się na dole na sekundę, a następnie wciśnij prawą piętę w podłogę i unieś się z powrotem do góry. Zrób kilka powtórzeń i zmień strony.

Ćwiczenie trzecie

Połóż się na lewym boku na macie w taki sposób, aby położyć prawą nogę na lewej. Zegnij kolana pod kątem 45 stopni. Biodra trzymaj w jednej linii. Następnie, trzymając pięty razem i dociskając lewe kolano do podłogi, unieś prawe kolano tak wysoko, jak tylko potrafisz. Przytrzymaj pozycję kilka sekund, po czym opuść prawą nogę na pozycję wyjściową. Po kilku powtórzeniach zmień strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.