Co dokładnie wpływa na to, ile kalorii spalamy podczas ćwiczeń? Odpowiada trenerka

Spalanie kalorii to jeden z głównych celów odbywania przez nas treningów. Od czego zależy, ilu kalorii rzeczywiście pozbędziemy się w trakcie ćwiczeń?

Efektywne spalanie tłuszczu to jedno z najważniejszych zagadnień, które krąży po głowie każdej osobie, która pragnie jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Czasem, mimo ogromnego wysiłku, zdawać się może, że cel, który sobie postawiliśmy, zdaje się niemożliwy do osiągnięcia. Od czego zależy to, w jakim tempie i ile spalamy kalorii podczas treningu?

Co tak naprawdę wpływa na ilość spalanych przez nas kalorii? Poznaj odpowiedź Dominiki Śliwińskiej

Dominika o spalaniu kalorii w czasie treningów wie naprawdę sporo. Trenerka poprzez Instagram zachęca obserwatorów do podejmowania się aktywności fizycznej. Informuje też o ważnych kwestiach, dotyczących utraty wagi. Osoby, które pragną schudnąć, często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele czynników na to wpływa.

Od początku podkreślę, że wpływ na liczbę spalanych kalorii ma twoja waga (im większa waga, tym więcej kalorii spalasz podczas danego wysiłku) i twoje tętno, zarówno spoczynkowe, jak i w trakcie wykonywanego treningu - tłumaczy Dominika na Instagramie.

To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy, że na proces ten bezpośrednio wpływają również inne czynniki, takie jak:

  • intensywność treningu;
  • długość danej aktywności;
  • temperatura oraz wilgotność powietrza (czyli miejsce, gdzie ćwiczymy);
  • ilość masy mięśniowej, która sama w sobie potrzebuje więcej energii, aby coś spalić;
  • poziom zaawansowania w danym treningu (Dominika zwraca uwagę, że jeżeli jesteśmy w danej aktywności nowi, nasza walka z ćwiczeniami jest równie efektywna, co trening osoby zaawansowanej);
  • wiek;
  • wzrost;
  • płeć.

Męczą cię zwykłe treningi? Tańcz!

Nie każda z nas przepada za klasycznymi, typowymi ćwiczeniami, które mają pomóc w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Pamiętajmy jednak, że aktywność fizyczna to pojęcie bardzo szerokie. Dużo kalorii możemy spalić podczas tańca! Naszą propozycją jest taneczne cardio z Dominiką - zajęcia miną w szybkim tempie skocznej muzyki, a kalorie spalimy przy okazji dobrej zabawy.

Zobacz wideo Trenujemy taneczne kardio z Dominiką Śliwińską
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.