Sylwia Szostak rozprawia się z ćwiczeniami na wąską talię. Popularne treningi przynoszą odwrotne skutki!

Wiele kobiet marzy o wąskiej talii i szuka w tym celu sposobów na wyćwiczenie tej części ciała. Niestety wiele propozycji, które znajdziemy w sieci, zamiast pomóc, sprawią, że talia będzie optycznie szersza.

Sylwia Szostak wyznała niedawno na InstaStories, że dostaje mnóstwo zapytań o ćwiczenia na talię. Jest to dość kłopotliwe miejsce; wiele zależy od naszych genów i budowy ciała. Treningi mogą nam jednak odrobinę pomóc, jeśli wykonujemy odpowiednie ćwiczenia. Sylwia zwróciła uwagę obserwatorów, co przyniesie rezultaty, a czego lepiej unikać.

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Sylwia Szostak o treningu na szczupłą talię. Popularne ćwiczenia przynoszą odwrotny efekt

Trenerka zauważyła, że wiele dziewczyn, aby wyszczuplić talię, stawia m.in. na takie ćwiczenia jak:

  • twist rosyjski;
  • skręty bioder w zwisie;
  • side plank;
  • skłony boczne.

Wymienione pozycje świetnie działają, ale nie na talię, lecz na skośne mięśnie brzucha.

Wielu paniom wydaje się, że te ćwiczenia kształtują talię lub pozwalają gubić boczki. Tak naprawdę robicie coś odwrotnego! Rozwijacie szerokość swojej talii! - apeluje Sylwia na InstaStories.

Szostak, odwołując się do popularnego zapytania "jak zwęzić tę talię" tłumaczy, co dokładnie ma wpływ na tę część ciała. Fitinfluencerka wyjaśnia, że węższa talia może być również efektem tego, że zrzucamy zbędne kilogramy.

Niższy poziom BF (tkanki tłuszczowej) sprawi, że talia będzie węższa - to akurat logiczne. Co do ćwiczeń: tradycyjne ćwiczenia na mięśnie brzucha (bez angażowania skosów) oraz te na mięśnie głębokie sprawią, że brzuch po redukcji będzie zarysowany. Prawidłowa technika przy treningu siłowym również je wzmacnia i zmusza do pracy. Nie ma możliwości wykonywać ćwiczeń zwężających talię, bo takie nie istnieją, ale jak już wiele razy mówiłam, można pracować nad proporcjami sylwetki, dzięki czemu pas w stosunku do reszty ciała będzie węższy - rozjaśnia problem trenerka.

Jak optycznie zmniejszyć talięJak optycznie zmniejszyć talię Sylwia Szostak - InstaStories

Na InstaStories Sylwii pojawiła się również powyższa grafika, która w prosty sposób przedstawia, nad którymi konkretnie partiami ciała powinnyśmy pracować, aby nasza talia wydawała się węższa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.