Kasia Dziurska szaleje na plaży z taśmami treningowymi. "Uda i pośladki. Działamy!"

Kasia Dziurska uwielbia wykorzystywać gumy oporowe do ćwiczeń. Nic dziwnego, ten mały dodatek świetnie sprawdza się przy wzmacnianiu mięśni!

Kasia Dziurska pokazuje na Instagramie, że dobry trening można zrobić praktycznie wszędzie. Aby spełnić oczekiwania wiernych obserwatorów oraz wielbicieli ćwiczeń z taśmami, trenerka tym razem postawiła na porządny zestaw ćwiczeń skupiających się na udach oraz pośladkach.

Zobacz wideo

Kasia Dziurska wrzuciła trening z taśmami na uda i pośladki

Całość składa się z siedmiu ćwiczeń, które wykonujemy w pięciu seriach. W pojedynczej rundzie każdą z pozycji wykonujemy przez 45 sekund, nie robiąc między nimi przerwy. Pauzy robimy jedynie pomiędzy seriami, a trwać mogą do 60 sekund. Gotowe? Zaczynamy?

Przygotowałam dla Was kolejny trening! Tym razem uda i pośladki- tak jak prosiłyście (...). Działamy! - zachęca Kasia.

Ćwiczenie pierwsze

Trening rozpoczynamy od podciągnięć taśmy. Zaczepiamy gumę o prawą podeszwę stopy, a nogę uginamy lekko w kolanie. Druga noga pozostaje w rozluźnionej pozycji. Drugi koniec taśmy łapiemy oburącz. Ćwiczenie polega na podciąganiu gumy i napinaniu jej, przy zachowaniu wyprostowanych rąk oraz pleców w jednej linii. Po wskazanym czasie zakładamy taśmę na lewą nogę i powtarzamy czynności.

Ćwiczenie drugie

Taśmę przekładamy na nogi, tuż nad wysokością kolan. Pochylamy tułów lekko do przodu, obie nogi uginamy w kolanach, dłonie trzymamy złączone ze sobą na wysokości brody i przechodzimy do pulsowania ciałem przy jednoczesnym rozciąganiu taśmy na boki.

Ćwiczenie trzecie

Taśma pozostaje w tym samym miejscu, co podczas poprzedniego ćwiczenia. Następnie wykonujemy przysiad, pilnując, aby taśma nie spadła z wyznaczonego miejsca. Później wychodząc z przysiadu, jednocześnie staramy się wyprostować w bok jedną nogę. Wracamy do centralnej pozycji, po czym po raz kolejny robimy przysiad. Podnosząc się, odstawiamy w bok drugą nogę. Powtarzamy przez 45 sekund.

Ćwiczenie czwarte

Taśma dalej pozostaje nad kolanami. Tym razem robimy przysiad, po czym wyskakujemy w górę i ponownie lądujemy w przysiadzie.

Ćwiczenie piąte

Robimy półprzysiad, dłonie splatamy ze sobą na wysokości brody. W tej pozycji cały czas pilnując taśmy, wykonujemy kroki odstawno-dostawne najpierw do tyłu, a później do przodu.

Ćwiczenie szóste

Zakładamy gumę na kolana i schodzimy do klęku podpartego. Uginamy lekko ręce w łokciach. Napinamy pośladki i odwodzimy jedną nogę w górę, rozciągając jednocześnie taśmę. Po 45 sekundach zmieniamy strony.

Ćwiczenie siódme

Trening kończymy, przesuwając taśmy delikatnie nad kolana i wykonując skoki do przodu, przy jednoczesnym pilnowaniu napiętej gumy. Po skoku tyłem wracamy do pozycji startowej i zaczynamy od nowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.