Dziesięciominutowy trening, który uderzy w KAŻDY mięsień brzucha. Czas zrobić formę na lato

Mięśnie brzucha łączą się z każdą częścią naszego ciała. Z tego powodu dobrze jest, jeśli potrafimy je wzmocnić we właściwy sposób.

Wzmocnione mięśnie brzucha, eksponowane w kostiumie kąpielowym, to cel ćwiczeniowy dla wielu kobiet. Pomijając kwestie estetyczne, mięśnie zlokalizowane w tej części ciała wpływają też na prawidłową postawę. Początkujący i bardziej zaawansowani w treningach zwracają uwagę, że bardzo trudno jest zaangażować do pracy mięśnie skośne brzucha - znaleźliśmy jednak na to sposób.

Zobacz wideo Trening wyszczuplający talię

Płaski brzuch do wakacji. Pierwsze efekty już po miesiącu ćwiczeń

Trening trwa dziesięć minut i składa się z sześciu ćwiczeń. Każde z nich celuje w inny obszar brzucha, dzięki czemu poruszymy do pracy każdy mięsień!

Ćwiczenie pierwsze

Złącz dłonie i trzymaj je na wysokości klatki piersiowej. Zegnij prawe kolano i postaw je z tyłu za lewą nogą, jakbyś dygał. Napnij tułów i wyprostuj lewą nogę, podnosząc się z przysiadu, jednocześnie unosząc prawe kolano do klatki piersiowej. Skręć tułów w kierunku prawego kolana. Opuść nogę z powrotem do pozycji wyjściowej. Zrób po kilkanaście powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie drugie 

Połóż ręce za głową z łokciami rozstawionymi na boki. Podnieś prawe kolano do prawego łokcia, a następnie postaw prawe kolano za lewą nogą tak jak w poprzednim ćwiczeniu. Zrób tyle samo powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Zejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach. Następnie, w swoim tempie, wykonaj wspinaczkę górską, czyli ćwiczenie, polegające na przyciąganiu lewego kolana do prawego łokcia, a prawego kolana do lewego.

Ćwiczenie czwarte

Tym razem zrób deskę na ugiętych przedramionach i przytrzymaj pozycję od 30 do 60 sekund. Pilnuj prostych pleców oraz tego, aby biodra nie znalazły się zbyt nisko lub zbyt wysoko - ciało musi pozostać ustawione w jednej linii.

Ćwiczenie piąte

Oprzyj lewe przedramię o matę i usiądź na lewym boku, obracając ciało w tę stronę. Następnie załóż prawą rękę za głowę, napnij mięśnie brzucha i unieś z maty obie nogi, ugięte w kolanach. Postaraj się, aby prawe kolano dotknęło do prawego łokcia. Rozluźnij się i opuść nogi na matę. Zrób kilka powtórzeń i powtórz ćwiczenie analogicznie na drugą stronę.

Ćwiczenie szóste

Na koniec treningu, połóż się plecami na macie, wyciągnij ręce za siebie i wyprostuj nogi. Dłonie umieść pod głową i, pracując mięśniami brzucha, unieś głowę i klatkę piersiową z podłogi. Wykonaj w ten sposób tyle brzuszków, ile zdążysz do końca treningu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.