Chcesz spalić kalorie? Ćwicz na schodach! Wystarczy 20 minut treningu cardio

Wspinaczka po schodach jest świetnym przykładem na to, że niewiele potrzebujemy, żeby zrobić efektywny trening. Wystarczy odrobina motywacji i trochę wyobraźni.

Trening cardio na schodach kojarzy ci się wyłącznie z bieganiem? Czas ten mit obalić! Schody można wykorzystać również do ćwiczeń o niskiej intensywności. Wystarczy jedynie 20 minut, aby spalić niepotrzebne kalorie, poprawić krążenie, wydolność oddechową i nastrój.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazała szybki trening z taśmami na mięśnie brzucha

20 minut z treningiem cardio na schodach

Ćwiczenie pierwsze (dziesięć powtórzeń)

Zacznij od pozycji wysokiej deski z dłońmi opartymi o wyższe stopnie. Postaraj się zachować równowagę i ustawić ręce i stopy w jednej linii. Dłonie muszą zaleźć się dokładnie pod ramionami. Wyprostuj plecy. Przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej, jednocześnie napinając mięśnie brzucha i pleców. Odstaw nogę na miejsce i powtórz to samo na prawą nogę. To jedno powtórzenie.

Dieta w wersji slow Dieta w wersji slow. Czy to klucz do utraty wagi bez efektu jo-jo? MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie drugie (dziesięć powtórzeń)

Zacznij od pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia. Następnie, zachowując równowagę, ułóż ciało tak, aby utrzymać plecy w linii prostej. Dłonie ponownie muszą znaleźć się pod ramionami. Po ustabilizowaniu pozycji opuść klatkę piersiową w kierunku schodów. Pozwól łokciom odchylić się na boki. W trakcie schodzenia w dół ściśnij łopatki. Zatrzymaj ruch w momencie, kiedy klatka piersiowa znajdzie się tuż nad stopniami. Rozsuń wtedy łopatki i wróć do pozycji startowej. To jedno powtórzenie.

Adele stosowała dietę sirtfood Adele sprawiła, że tą dietą zachwyca się cały świat. Poznaj proste przepisy SIRT MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie trzecie (20 powtórzeń, po dziesięć na stronę)

Stań bokiem do klatki schodowej i postaw jedną stopę (tę bliżej schodów) na pierwszym stopniu. Przenieś ciężar na podniesioną stopę, a drugą stopą po prostu dotykaj podłogi, aby ustabilizować pozycję. Odepchnij się dolną stopą od ziemi, unosząc ją w taki sposób, aby jej kolano znalazło się na wysokości klatki piersiowej (w tym momencie powinniśmy stać jedną nogą na stopniu). W ruch zaangażuj również ręce, które pomogą wziąć odpowiedni rozpęd. Opuść zgiętą w kolanie nogę w dół i zrób w miarę szybkim tempie dziesięć powtórzeń, po czym ustaw się do schodów drugim bokiem i powtórz kolejnych dziesięć razy.

Więcej o: