To jedno ćwiczenie sprawi, że wzmocnisz pośladki, ramiona oraz mięśnie brzucha. Wykonujesz je prawidłowo?

Dodanie tego ćwiczenia do treningów może pomóc wzmocnić i ustabilizować największy mięsień w twoim ciele, czyli mięsień pośladkowy wielki.

Trening, który wzmacnia pośladki, ale jednocześnie zadba o ramiona i mięśni brzucha - brzmi zachęcająco? Tak właśnie działa jedno popularne ćwiczenie, które nie dość, że jest skuteczne, to każdy wykona je z łatwością. Nie wymaga dodatkowego sprzętu ani podskoków. Jego zalety wielokrotnie podkreślała sama Jane Fonda.

Zobacz wideo Anna Dziedzic pokazuje, jak poprawnie wykonać popularne ćwiczenia

Jedno ćwiczenie, które świetnie wzmocni pośladki

Pozycja, którą chcemy wam polecić, nosi nazwę "kopnięcie osła". Ruch wykonujemy w klęku podpartym, dlatego jednocześnie zaangażujemy w ruch kilka partii mięśni jednocześnie. Jak poprawnie wykonać ćwiczenie?

  1. Zejdź na podłogę i przyjmij pozycję klęku podpartego. Umieść dłonie bezpośrednio pod ramionami, a kolana pod biodrami.
  2. Zaangażuj w ruch mięśnie brzucha i napnij je, aby stworzyć stabilną miednicę i mocne plecy.
  3. Używając pośladków (ściśnij je, aby aktywować), unieś prawą nogę do góry i do tyłu w kierunku sufitu, utrzymując 90-stopniowe zgięcie w prawej nodze i zginając prawą stopę.
  4. Pomału wróć nogą do początkowej pozycji.
  5. Zrób 15-20 powtórzeń.
  6. Zmień nogę.
  7. Na każdą stronę zrób po trzy zestawy ćwiczeń.
Podczas treningu, oprócz pośladków, pracują ze sobą mięśnie brzucha, pleców oraz ramion, aby utrzymać prawidłową  postawę i stabilność - tłumaczy trenerka Ashlie Sustaita w rozmowie z "Real Simple".

Ashile zachęca internautów, aby podjęli się trzytygodniowego wyzwania z tym ćwiczeniem. Codziennie przez podany okres mamy wykonywać kopnięcia osła w trzech seriach po 15-20 powtórzeń. W trakcie tygodnia robimy jeden dzień przerwy. Po wyznaczonym czasie zauważymy, jak bardzo wzmocniły się nasze mięśnie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.