Transformacja ciała w cztery tygodnie. Wykonuj regularnie te ćwiczenia i ciesz się ze świetnych efektów

Systematyczność, odpowiednio dobrana dieta oraz ćwiczenia - to niezbędne trio do tego, aby zmienić swoją sylwetkę. Podpowiadamy jaki trening może się sprawdzić.

Jeszcze nie jest za późno, aby przed wakacjami osiągnąć wymarzoną formę. Ten plan treningowy sprawi, że już przez miesiąc ćwiczeń wzmocnimy mięśnie, zgubimy zbędne kilogramy i poczujemy się znacznie lepiej! Wystarczy, że będziemy trenować codziennie po dziesięć minut. Już tak niewiele może nam pomóc poprawić kondycję.

Zobacz wideo Taneczne cardio z Dominiką Śliwińską

Dziesięciominutowy trening, który odmieni naszą sylwetkę

Deska

Deska to izometryczne (statycznym) ćwiczenie, w którym najważniejszą zasadą jest prawidłowe trzymanie ciała. Podczas wykonywania pozycji zwróć zatem uwagę na to, aby trzymać kręgosłup w jednej linii.

Pompki

Początkowa pozycja to deska na wyprostowanych rękach. Z tej figury opuść ciało na rękach jak najbliżej podłogi. Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz pomóc, sobie opierając o matę kolana.

Ćwiczenie na uda i pośladki

Stań ??w klęku podpartym i wyciągnij lewą nogę i prawą rękę, tworząc linię prostą. Następnie powoli je zegnij i dotknij prawym łokciem lewego kolana. Wyprostuj się ponownie, a następnie zmień rękę i nogę. Kontynuuj ćwiczenie.

Przysiady

Rozstaw stopy na szerokość barków, stań, opierając ciężar ciała na całej stopie. Zejdź do przysiadu w taki sposób, jakbyś siadała na krześle; z kolanami i stopami w tej samej linii i wyprostowanymi plecami. Spróbuj wrócić do pozycji stojącej jak najpowolniejszym ruchem.

Odmieniona wersja brzuszków

Połóż się na plecach z rękami wyciągniętymi nad głowę. Zegnij kolana, stopy oprzyj o matę. Powoli podnieś górną część ciała z wyprostowanymi ramionami i dotknij palców u nóg. Następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej.

ABS i pośladki za jednym zamachem

Oprzyj się o podłoże dłońmi i stopami w taki sposób, aby zwrócić się plecami do maty. Następnie podnieś jedną nogę tak wysoko, jak to możliwe, a potem zacznij obniżać górną część ciała, nie podnosząc drugiej pięty z podłogi. Zrób kilka powtórzeń i zamień pozycje nóg.

Talia

Połóż się na brzuchu  z rękami ugiętymi w łokciach i załóż je za głowę. Podnieś górną część ciała tak wysoko, jak to możliwe. Pozostań w tej pozycji przez sekundę i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.