Stretching ramion dla lepszej mobilności. Pięć prostych ćwiczeń, które usuną nagromadzone napięcie

Ta prosta sekwencja ruchów pomoże rozluźnić napięte mięśnie ramion, przy okazji zwiększając ich zakres ruchu. Trening nie zajmie dużo czasu, a może nam przynieść prawdziwą ulgę.

Dobra postawa jest niezwykle ważna do prawidłowego funkcjonowania ciała. Napięcie gromadzące się w ramionach powoduje, że siedząc przy biurku, przyjmujemy niekorzystną, zgarbioną postawę. Warto z tym walczyć, a pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia.

Zobacz wideo Domowa tabata z Kasią Dziurską

Stretching ramion - pięć prostych ćwiczeń, które przyniosą ulgę

Ćwiczenie pierwsze

Na pierwszy ogień idą kontrolowane obroty stawowe, co oznacza po prostu wykonanie okrężnych ruchów całymi ramionami. Siadamy wygodnie na macie, prostujemy plecy, a następnie wykonujemy koliste ruchy obiema rękami jednocześnie. Później połóżcie dłonie na kolanach i wykonajcie delikatne, powolne obroty szyją, aby poczuć rozciągające się mięśnie.

Ćwiczenie drugie

Usiądź na piętach, wyprostuj plecy, załóż ręce za plecy i spleć ze sobą dłonie. Wyciągaj ręce do tyłu, rozciągając ramiona na całej długości. Pamiętaj o głębokim oddychaniu i prostowaniu pleców. To ćwiczenie świetnie działa na zaokrąglony kręgosłup.

Ćwiczenie trzecie

Do tej pozycji potrzebujesz taśmy treningowej lub zwiniętego w rulon ręcznika. Cały czas pozostając w pozycji siedzącej, unieś ręcznik (lub taśmę) nad głowę i go napnij. Następnie przechylaj ramiona z napiętym ręcznikiem raz na lewą, raz na prawą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Następna propozycja to modyfikacja trzeciego ćwiczenia. Cały czas utrzymując napięty ręcznik nad głową, tym razem odchylamy obie ręce jak najbardziej do tyłu, pilnując prostych pleców i czując rozciągające się mięśnie ramion.

Ćwiczenie piąte

Ostatnim ćwiczeniem będzie kontynuacja poprzednich ruchów z dodatkowym ulepszeniem. Tym razem zakładamy ręcznik za siebie, po czym przenosimy wyprostowane ręce nad głową i ruch kończymy, umieszczając przedmiot przed sobą. Robimy w ten sposób kilkanaście powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.