Skuteczny trening siłowy. Z tymi ćwiczeniami poradzi sobie każdy. Potrzebujesz jedynie kompletu hantli

Trening siłowy przynosi wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i naszego samopoczucia. Zanim jednak wejdziemy na wyższy etap, dobrze jest opanować podstawy.

Magazyn "The Stylist" poprosił czterech trenerów o opracowanie zbioru najlepszych ćwiczeń siłowych dla osób, które zaczynają przygodę z taką formą aktywności fizycznej. 

Zobacz wideo Intensywny domowy trening Jenny Dewan

Zestaw ćwiczeń siłowych, które przydadzą się osobie początkującej

Ćwiczenie pierwsze (z wykorzystaniem kompletu hantli)

Stań w rozkroku na szerokość barków z hantlami na podłodze między stopami. Utrzymując wyprostowane ramiona i klatkę piersiową, odchyl biodra do tyłu (ruch zawiasowy) i zegnij kolana do pozycji przysiadu. Trzymając jedno ramię prosto, chwyć jeden hantel w dłoń. Następnie unieś się gwałtownym ruchem w górę, unosząc jednocześnie ciężarek. Gdy hantel osiągnie wysokość ramion, odwróć łokieć tak, aby hantel znalazł się nad głową, w pozycji do wyciskania (ręka powinna być wyprostowana w łokciu). Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zmień rękę. Zrób po cztery powtórzenia na każdą stronę.

Ćwiczenie drugie (bez sprzętu)

Połóż się na plecach, stopy postaw na macie tuż przed pośladkami. Delikatnie połóż dłonie wzdłuż ciała. Podnieś biodra w górę i ściśnij pośladki, jednocześnie przyciskając stopy do podłoża. Przytrzymaj przez kilka sekund, po czym powoli opuść biodra z powrotem na podłogę. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie (bez sprzętu)

Rozstaw stopy mniej więcej na szerokość barków. Zrób duży krok do tyłu i opuść tylne kolano na podłogę. Zachowaj proste plecy i sprawdź, czy przednie kolano podąża za śródstopiem. Ściskając zarówno rdzeń (plecy i brzuch), jak i pośladki, odepchnij się od podłogi tylną stopą i wróć do pozycji wyjściowej. Zrób po osiem-dziesięć powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie czwarte (z hantlami)

Złap hantle w dłonie, stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Wycofaj ramiona i zacznij odchylać się w biodrach, odpychając pośladki do tyłu, utrzymując mocne plecy oraz brzuch. Gdy znajdziesz się w pochylonej do przodu pozycji, z ciężarkami bezpośrednio pod ramionami, podciągnij hantle w kierunku klatki piersiowej. Przytrzymaj je w górze przez kilka sekund i opuść w kierunku podłogi. Zrób kilka powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.