Odchudzasz się z oponki na brzuchu? Dietetycy są zgodni. Nigdy nie jedz tego na śniadanie

Śniadanie to bardzo ważny posiłek. Od naszych porannych nawyków wiele zależy, a w tym to, na jakich obrotach będzie funkcjonować metabolizm.

Wiele się mówi o tym, jak powinno wyglądać zdrowe, pełnowartościowe i smaczne śniadanie. Czego z kolei nie powinniśmy jeść? Na te produkty w szczególności powinny uważać osoby, które zamierzają schudnąć i pozbyć się tzw. oponki.

Zobacz wideo

Tego lepiej nie jeść na śniadanie. Inaczej spowolnisz metabolizm

Granola

Granola jest powszechnie uznawana za jedną ze zdrowszych opcji. Niestety niesłusznie; takie śniadanie zawiera dużo cukru, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i dbanie o linię. Bardzo szkodliwe są zwłaszcza kupne granole, również te w wersji fit. Takie produkty zwykle zamiast cukru zawierają inne słodziki i sztuczne substancje lub zwykły cukier, ukryty pod inną nazwą.

Błyskawiczne owsianki

Nawet te oznaczone jako light to zbiór niepotrzebnych konserwantów, które zamiast pomóc, mogą powodować problemy z metabolizmem oraz zatrzymywaniem wody w organizmie. Tradycyjna owsianka jest zdecydowanie zdrowszym wyborem. Jeśli nie jesteśmy w stanie zjeść jej bez cukru, dodajmy świeże owoce.

Smażone i odgrzewane potrawy

Choć podsmażane naleśniki lub placki czy grzanki brzmią pysznie, dla osób na diecie nie są trafnym wyborem. Zbyt duża dawka tłuszczu już z samego rana nasz układ trawienny będzie działać wolniej. To samo tyczy się podgrzewanych z poprzedniego dnia resztek. Został ci kawałek pizzy? Takie śniadanie zakłóci przemiany materii.

Kawa i herbata

Choć z pewnością towarzyszą rankiem wielu osobom, w zdrowej diecie są odradzane. Kawa i czarna herbata na pusty żołądek powodują mdłości, refluks oraz zgagę. Dlatego warto przestawić się na ziołowe napary, ewentualnie zieloną herbatę.

Napoje gazowane

To jeden z najgorszych porannych wyborów. Gazowane napoje powodują wzdęcia oraz niszczenie błony śluzowej żołądka, co może prowadzić do otyłości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.