Odchudzasz się z oponki na brzuchu? Dietetycy są zgodni. Nigdy nie jedz tego na śniadanie

Śniadanie to bardzo ważny posiłek. Od naszych porannych nawyków wiele zależy, a w tym to, na jakich obrotach będzie funkcjonować metabolizm.

Wiele się mówi o tym, jak powinno wyglądać zdrowe, pełnowartościowe i smaczne śniadanie. Czego z kolei nie powinniśmy jeść? Na te produkty w szczególności powinny uważać osoby, które zamierzają schudnąć i pozbyć się tzw. oponki.

Zobacz wideo

Tego lepiej nie jeść na śniadanie. Inaczej spowolnisz metabolizm

Granola

Granola jest powszechnie uznawana za jedną ze zdrowszych opcji. Niestety niesłusznie; takie śniadanie zawiera dużo cukru, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i dbanie o linię. Bardzo szkodliwe są zwłaszcza kupne granole, również te w wersji fit. Takie produkty zwykle zamiast cukru zawierają inne słodziki i sztuczne substancje lub zwykły cukier, ukryty pod inną nazwą.

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzuchaSześć energetycznych ćwiczeń, które pobudzą dolne mięśnie brzucha

Błyskawiczne owsianki

Nawet te oznaczone jako light to zbiór niepotrzebnych konserwantów, które zamiast pomóc, mogą powodować problemy z metabolizmem oraz zatrzymywaniem wody w organizmie. Tradycyjna owsianka jest zdecydowanie zdrowszym wyborem. Jeśli nie jesteśmy w stanie zjeść jej bez cukru, dodajmy świeże owoce.

Smażone i odgrzewane potrawy

Choć podsmażane naleśniki lub placki czy grzanki brzmią pysznie, dla osób na diecie nie są trafnym wyborem. Zbyt duża dawka tłuszczu już z samego rana nasz układ trawienny będzie działać wolniej. To samo tyczy się podgrzewanych z poprzedniego dnia resztek. Został ci kawałek pizzy? Takie śniadanie zakłóci przemiany materii.

Ewa Szabatin proponuje kolorowe przepisy na poprawę humoruEwa Szabatin podzieliła się kolorowymi przepisami, które poprawią nam humor

Kawa i herbata

Choć z pewnością towarzyszą rankiem wielu osobom, w zdrowej diecie są odradzane. Kawa i czarna herbata na pusty żołądek powodują mdłości, refluks oraz zgagę. Dlatego warto przestawić się na ziołowe napary, ewentualnie zieloną herbatę.

Napoje gazowane

To jeden z najgorszych porannych wyborów. Gazowane napoje powodują wzdęcia oraz niszczenie błony śluzowej żołądka, co może prowadzić do otyłości.

Więcej o: