Sześć energetycznych ćwiczeń, które pobudzą dolne mięśnie brzucha. Tak skutecznie zwalczysz tkankę tłuszczową

Szukasz sposobu na wytrenowanie dolnych partii mięśni brzucha? Te ćwiczenia zaangażują je do pracy. Przy okazji wzmocnisz nogi.

Trening mięśni brzucha czasem jest trudniejszy, niż się wydaje. Największe kłopoty sprawia znalezienie ćwiczeń, które tak samo mocno zaangażują dolne partie brzucha. Poniższy zestaw został opracowany przez trenerów, którzy postanowili opracować skuteczną metodę. Po kilku tygodniach, jeśli dopasujemy dietę, będziemy mogli zobaczyć pierwsze rezultaty.

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Trening dolnych mięśni brzucha. Z tymi ćwiczeniami będzie zdecydowanie łatwiej o zadowalające efekty

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, ustawiając stopy blisko siebie, a ręce trzymając przy tułowiu. Następnie wyskocz w górę w taki sposób, aby ręce i nogi utworzyły razem kształt litery "X". Po wylądowaniu od razu wykonaj następny skok. Zrób 8-12 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Stań prosto, ręce zegnij w łokciach, wypychając je na zewnątrz. Spleć ze sobą dłonie. Następnie zrób wykrok do tyłu lewą nogą i postaw ją za prawą nogą. Postaraj się, aby prawa noga zgięła się pod kątem prostym. Wtedy przyciągnij lewą nogę do przodu, wyprostuj się i podnieś lewe kolano do góry. Na każdą nogę zrób 10-12 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Stań w rozkroku nieco szerszym niż szerokość ramion. Zegnij nogi w kolanach, plecy trzymaj w prostej linii. Podskocz, aby złączyć stopy ze sobą, następnie od razu wróć skokiem do poprzedniej pozycji. Zrób w ten sposób 12-15 podskoków.

Ćwiczenie czwarte

Przeskakuj z jednego boku na drugi, wykonując dwa kroki. Następnie pochyl się i dotknij dłonią do ziemi, wyprostuj się i wykonaj dwa skoki w drugi bok. Zrób w jednym ciągu 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Spleć ze sobą dłonie i umieść je przed klatką piersiową. Następnie zrób wykrok lewą nogą do tyłu tak, aby prawa noga zgięła się w kolanie. Wróć do pozycji początkowej, najpierw robiąc jeden krok lewą nogą, pulsowanie i dopiero wtedy ustawiając lewą stopę w linii z prawą. Zrób na każdą nogę 10-12 powtórzeń.

Ćwiczenie szóste

Wyciągnij przed siebie prawą rękę, jednocześnie prostując do tyłu lewą nogę i pochylając tułów do przodu. Wytrzymaj tak kilka sekund, wróć do pozycji wyjściowej i zrób mały wykrok do tyłu tak, aby zgięły się w kolanach obie nogi. Wykonaj na każdą stronę po 10-12 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.