Czy joga może pomóc w walce z cellulitem? Tak, jeśli będziesz wykonywać ten zestaw ćwiczeń

Cellulit to zmora wielu kobiet. Choć wiele zależy od predyspozycji genetycznych, możemy sobie pomóc odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Owocnym treningiem może okazać się joga.

Joga i jej różne warianty z roku na rok zyskują na popularności. Mamy coraz większą świadomość, jak rozluźnia ciało i odpręża umysł. Ćwiczenia świetnie rozciągają mięśnie i pozwalają na spalenie tkanki tłuszczowej (zwłaszcza podczas zajęć hot jogi). Kobiety, które regularnie praktykują jogę, zauważyły również inną zaletę. 

Zobacz wideo JOGA w domu dla początkujących

Joga pomoże w walce z cellulitem

Joga może zmniejszyć cellulit - taki wniosek wyciągają kobiety, które regularnie wykonują ten trening, a wcześniej miały problem z nieestetyczną tkanką tłuszczową. Na problem w szczególności pomogły poniższe ćwiczenia.

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Pochyl tułów do przodu, postaraj się, aby klatka piersiowa dotknęła do ud. Pozwól głowie opaść w kierunku podłogi. Spróbuj wyprostować nogi w kolanach, angażując w ten sposób mięśnie czworogłowe. Weź kilka głębokich oddechów i rozluźnij ciało.

Ćwiczenie drugie

Usiądź na macie, rozstawiając nogi tak szeroko, jak potrafisz. Nie zaokrąglając pleców i nie uginając kolan, połóż ręce przed sobą i rozciągnij plecy, pochylając się do przodu. Wytrzymaj w pozycji kilka głębokich oddechów. Zrób trzy rundy ćwiczenia.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto. Lekko zegnij kolana i skrzyżuj prawą nogę, kładąc prawe udo na lewym udzie, a następnie spróbuj skrzyżować ją ponownie, owijając lewą nogę prawą nogą. Skrzyżuj podwójnie ręce i umieść je na wysokości klatki piersiowej. Wytrzymaj w pozycji pięć głębokich oddechów. Rozluźnij się i powtórz, tym razem oplatając lewą nogę wokół prawej.

Ćwiczenie czwarte

Stań prosto, złącz ze sobą stopy. Następnie wyciągnij do tyłu wyprostowaną lewą nogę, jednocześnie pochylając tułów w stronę podłogi i przedłużając go złączonymi rękami. W ten sposób stoisz na jednej nodze, starając się zachować równowagę przez pięć oddechów. Głowę schowaj między ramionami, kierując wzrok w stronę podłogi. Wyciągnięte ręce, plecy, pośladki oraz lewa noga powinny tworzyć jedną linię. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to samo, tym razem wyciągając w tył prawą nogę. Jeżeli jest ci trudno zachować równowagę, rób ćwiczenie blisko ściany i oprzyj o nią stopę znajdującą się w górze, aby uzyskać lepszą stabilność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.