Kasia Dziurska tłumaczy, co może być przyczyną braku efektów odchudzania. Trenerka odpowiada na pytania fanów

Kasia Dziurska powraca z kolejnym Q&A, w którym znajdziemy odpowiedzi na wiele interesujących zagadnień dotyczących treningów i diety.

Kasia Dziurska co pewien czas organizuje na InstaStories Q&A, dzięki czemu obserwatorzy mogą zadać nurtujące ich pytania. Ostatnio wiele zagadnień dotyczyło odchudzania i diety. Wybrałyśmy kilka cennych odpowiedzi trenerki, które wielu osobom mogą rozwiać wątpliwości.

Zobacz wideo Kasia Dziurska przygotowała odchudzający trening dla początkujących

Kasia Dziurska odpowiada na pytania od internautów

Jakie ćwiczenia pomogą nam schudnąć z brzucha?

Trenerka na początku zaznacza, że należy wyjść od zmiany diety i obniżyć jej kaloryczność. Bardzo ważny jest też dobór odpowiednich produktów. Dopiero kolejnym elementem są ćwiczenia, ale tutaj Kasia również zauważa, że odchudzamy się równomiernie z całego ciała.

Ile czasu minęło, zanim osiągnęłaś formę, z której byłaś w pełni zadowolona?

Dziurska na wstępie zauważa, że trudno jest określić jednoznacznie, kiedy forma jest tą najlepszą. Na odpowiednią kondycję i wytrenowane mięśnie pracuje się cały czas. Dla Kasi najważniejsze jest czuć się zdrową. Trenerka wspomniała, że miała wiele trudności przez SIBO i depresję, jednak nie poddała się i walczyła o lepszą formę.

Myślałaś, by przejść na typowo wegetariańską dietę?

Trenerka oznajmiła, że właściwie jej dieta jest wegetariańska i nie pamięta, kiedy ostatnio jadła mięso. Jeśli już się na coś zdecyduje, są to zwykle ryby.

Problem z odchudzaniem. Ćwiczę, stosuję dietę i nie chudnę. Co może być tego przyczyną?

Przyczyn może być wiele. Kasia radzi, aby zwrócić uwagę na to, czy dieta na pewno jest odpowiednio dobrana, czy nie jesteśmy przetrenowani, a także, czy nasza redukcja nie trwa zbyt długo. Warto jest też zrobić badania tarczycy.

Czy pozwalasz sobie na słodkości ze sklepu typu czekolada, ciastka itp?

Kasi odpowiedź brzmi: jasne, że tak! Trenerka tłumaczy, że raz w tygodniu pozwala sobie na zjedzenie wszystkiego, na co ma ochotę. Dzięki dobrze ułożonej diecie Dziurska w tygodniu nie odczuwa potrzeby podjadania. Dlatego, jeśli ma chęć na czekoladę, nie odmawia sobie tej przyjemności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.