Cztery ćwiczenia, dzięki którym wysmuklisz uda. Pierwsze efekty już po dwóch tygodniach trenowania

Silne i szczupłe uda to nie problem, jeśli systematycznie wykonujemy dobre ćwiczenia. Ten zestaw będzie idealny na początek.

Właściwie opracowane ćwiczenia to połowa sukcesu, gdy mówimy o wyszczuplonych udach. Jeżeli naszym celem treningowym jest wysmuklenie tej części ciała, skupmy się na czterech pozycjach, których działanie potwierdzają specjaliści.

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Wzmocnione i wyszczuplone uda w czterech krokach

Ćwiczenie pierwsze

Aby rozpocząć ćwiczenie, upewnij się, że wykonujesz wykrok boczny na tyle daleko, aby usiąść w pełnym przysiadzie na zgiętą nogę. Usiądź z powrotem na pięcie i zaangażuj plecy i mięśnie brzucha, siadając do bocznego wypadu. Gdy wrócisz do pozycji stojącej, zrób wymach w bok nogą, na którą przed chwilą wykonałaś przysiad. To samo powtórz na drugą stronę. Zrób po kilka powtórzeń na lewą i prawą stronę.

Ćwiczenie drugie

Chwyć hantle w dłonie, lekko ugnij kolana, napnij brzuch i plecy. Odchyl biodra do tyłu i unieś jedną nogę. Zaangażuj w ruch pośladek, ściskając go, aby przesunąć biodra z powrotem do przodu do pozycji neutralnej, a następnie unieś tylną nogę na zewnątrz na bok ciała. Przynieś nogę z powrotem, aby rozpocząć i powtórz.

Ćwiczenie trzecie

Zacznij od przyjęcia pozycji przysiadu sumo, ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość bioder. Wykonaj przysiad i wstań z powrotem, unosząc pięty nad podłogę. Po wyprostowaniu się zrób wymach jedną nogą w przeciwległy bok. Powtarzaj przez kilkanaście sekund.

Ćwiczenie czwarte

Zacznij od deski bocznej z łokciem opartym o matę i biodrami uniesionymi nad ziemię. Drugą rękę załóż za głowę. Ćwiczenie polega na uniesieniu nogi znajdującej się od zewnętrznej strony. Najpierw podnosimy ją w górę, następnie kierujemy do przodu, a na koniec wracamy do centralnej pozycji. Po kilku powtórzeniach zmieniamy strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.