Ewa Chodakowska ma dla swoich obserwatorek zadanie na weekend. "Wyjdź do natury"

Ewa Chodakowska prowadzi treningowe wyzwanie i co pewien czas zachęca uczestników do wykonywania nowych zadań. Tym razem trenerka zwróciła uwagę na... kontakt z przyrodą.

Ewa Chodakowska pragnie przypomnieć internautom, jak ważne dla naszego zdrowia jest przebywanie na zewnątrz. Możemy trenować, chodzić na spacery lub zwyczajnie wyjść na taras i pooddychać czystym oraz świeżym powietrzem. Wszystko to wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, lecz także kondycję psychiczną.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania

Ewa Chodakowska motywuje fanów do spędzania czasu na dworze

Wyjdź do natury! Czasem wydaje nam się, że potrzebujemy wiele, a tak naprawdę okazuje się, że wystarcza nam błogi spokój, cisza i zieleń wokół. Nie, nie... To nie tak, że łatwo mi mówić, bo sama siedzę pod palmą. Kocham naturę i mieszkając na co dzień w Warszawie, regularnie spędzam czas w lesie - podkreśla Chodakowska na Instagramie.

Tutaj trzeba przyznać Ewie rację; nieważne, czy wyjdziemy na dłuższy spacer do lasu, czy akurat wyjedziemy na wakacje w ulubione miejsce. Chwilowe oderwanie się od codzienności i spędzenie czasu w otoczeniu przyrody ma na nas niesamowity wpływ. Form aktywności jest naprawdę wiele i niezależnie od tego, czy wybierzesz przejażdżkę na rowerze czy górską wędrówkę, pozytywnie wpłyniesz na swoje zdrowie. Świeże powietrze i ruch poprawiają krążenie, dotleniają organizm, podkręcą metabolizm. To też świetny sposób, aby się wyciszyć i skupić myśli na czymś innym niż codzienne obowiązki.

Wyjście do natury to najlepsze, co możesz sobie dać, żeby się zrelaksować - dodaje trenerka.

Podpisujemy się pod tym stwierdzeniem Ewy i zachęcamy, aby choć w weekend znaleźć trochę czasu na dłuższy spacer. To gwarantowana dawka endorfin!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.