Kayla Itsines wraca ze świetnym treningiem, z którego skorzysta każdy. Kwadrans wycisku dla całego ciała

Każda wielbicielka fitnessu z pewnością kojarzy Kaylę Itsines. Jej programom treningowym zaufały miliony osób. Tym razem Kayla ma coś, co nikomu nie sprawi trudności.

Kayla Itsines ma ponad 12 milionów obserwatorów na Instagramie, a liczba ta stale rośnie. Nic dziwnego,  uśmiechnięta trenerka w świetny sposób potrafi zmotywować do ćwiczeń. Jej programy zawierają wiele opcji, dzięki czemu naprawdę łatwo jest dopasować trening do swoich potrzeb. Kayla niedawno podzieliła się w sieci swoją propozycją ćwiczeń o obniżonej intensywności. Z takim tempem poradzą sobie nawet osoby początkujące.

Zobacz wideo Kayla Itsines rozprawia się z plankiem

Kwadrans domowych ćwiczeń z Kaylą Itsines

Na samym początku trenerka przypomina o rozgrzewce. W tym celu przez kilkadziesiąt sekund wykonaj bieg w miejscu z wysokim uniesieniem kolan, kilkanaście pajacyków, skrętoskłony i przysiady. Jeśli masz skakankę, możesz poskakać przez dwie-trzy minuty. Nie zapomnij też o kilku ćwiczeniach rozciągających, możesz je wykonać na macie. Następnie przejdź do poniższej listy. Każde ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund w jednej rundzie. Zrób trzy serie, po każdej robiąc kilkanaście sekund przerwy.

Kayla Itsines podaje wskazówkę, jak wykonywać plankKayla Itsines zdradziła, jak wykonywać plank. Jej wskazówka robi diametralną różnicę

Ćwiczenie pierwsze

Zrób klęk podparty, a następnie przyjmij pozycję damskiej pompki. Tak przygotowana oderwij lewą dłoń od maty i dotknij nią do prawego ramienia, następnie zmień strony. Powtarzaj przez 30 sekund.

Ćwiczenie drugie

Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, a stopy oprzyj o matę. Unieś biodra w górę, przytrzymaj chwilę, po czym pomału opuść je w dół. Powtórz!

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję bocznej deski, ale nogę, która znajduje się po wewnętrznej stronie, zegnij w kolanie tak, aby to na nim oprzeć ciężar ciała. Zrób kilka pulsowań, po czym po 15 sekundach zmień strony.

Ćwiczenie czwarte

Wróć do leżenia plecami na macie i zegnij nogi w kolanach. Następnie jednocześnie przyciągnij do siebie lewe kolano i prawy łokieć. Odstaw nogę na ziemię i rozluźnij mięśnie brzucha. To samo powtórz z prawym kolanem i lewym łokciem.

dieta śródziemnomorskaZa co kochamy dietę śródziemnomorską? Oto opinia popularnej trenerki

Ćwiczenie piąte

Stań w jak najszerszym rozkroku, splecione dłonie trzymaj na wysokości brody. Następnie zegnij jedną nogę w kolanie i przenieś na tę stronę ciężar ciała. Potem wróć do centrum i powtórz to samo na drugą nogę.

Ćwiczenie szóste

Zrób rozkrok nieco szerzy niż szerokość bioder. Plecy trzymaj prosto. Splecione dłonie pozostają na wysokości brody. Wykonaj przysiad z pulsowaniem i wróć do wyprostowanej pozycji. Kontynuuj przez kolejnych kilkadziesiąt sekund.

Więcej o: